Po raz pierwszy w tym roku zostały rozegrane zawody w piłce siatkowej o mistrzostwo Piły chłopców klas VII. Zgłosiło się 8 pilskich szkół. Zostały one podzielone na 2 grupy. I grupa – SP 2, SP 7, SP 12, SP 3 rozegrała swój turniej 20.01.2017r. Z grupy tej do turnieju finałowego awansowały drużyny SP 2 i SP 12. 27.01.2018r. w godzinach 8.30 – 12.30 odbył się drugi turniej eliminacyjny, w który udział wzięły szkoły SP 4, SP 6, SP 11, SP 5. Tutaj zwycięzcami okazały się ekipy SP 6 i SP 4. W tym samym dniu rozegrany został również turniej finałowy. W I półfinale zwyciężyła SP 2 pokonując SP 4 2-0. W II półfinale SP 6 pokonała SP 12 2-1. W meczu o III miejsce spotkały się zespoły SP 4 i SP 12. Z konfrontacji tej zwycięsko wyszła SP 4. W meczu finałowym naprzeciwko siebie stanęły drużyny SP 2 i SP 6. Po emocjonującym meczu, wynik brzmiał 2-0 dla SP 2.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie : Piaskowski Michał, Florczyk Patryk, Jabłoński Oliwier, Roszkowski Paweł, Gierszewski Paweł, Sowalski Michał, Grabowski Mieszko, Wargin Daniel, Kozłowski Emil, Dudojć Paskal.