Niedziela 3 marca 2019 r. Jedziemy na kolejną wycieczkę do Poznania, obejrzeć potkanie Lecha Poznań z Arką Gdynia. Nastawienie wszystkich bardzo pozytywne, tym bardziej że tydzień wcześniej piłkarze Lecha pokonali Legię Warszawa. Na stadionie jesteśmy odpowiednio przed czasem, ostatnie sprawy organizacyjne i rozpoczyna się mecz.
Od samego początku mecz sprawia wrażenie spotkania towarzyskiego, nie meczu o punkty. W 39 minucie piłkarze Lecha przeprowadzają składną akcję i Christian Gytkjaer zdobywa bramkę. Do końca I połowy wynik pozostaje bez zmian. II połowa meczu sprawia wrażenie, jakby wszyscy pogodzili się z wynikiem. Na boisku jest nudno, piłkarzom nie zależy na grze.
Gdybyśmy nie byli na prawdziwym stadionie piłkarskim, to stwierdzilibyśmy że oglądamy mecz amatorskiej ligi piłki nożnej o mistrzostwo klasy B. Wynik do końca pozostał 1:0 dla Lecha, trzy punkty zdobyte. Zwycięzców nikt nie ocenia za rezultat. W nas pozostał niesmak, ale wierzymy, że kiedy pojedziemy po raz kolejny, to obejrzymy prawdziwe widowisko piłkarskie.