Dnia 11 marca 2018 r. po raz kolejny uczniowie SP 2 w Pile wybrali się do Poznania na mecz piłkarski. A nie było to kolejne ligowe spotkanie, lecz mecz z liderem naszej ekstraklasy - Jagiellonią Białystok.
Poznań przywitał nas piękną słoneczną aurą. Szybkie odebranie biletów, znalezienie swoich miejsc na trybunach i czekamy na spotkanie, oglądając rozgrzewkę przedmeczową obu zespołów. Godzina 15.30 – rozpoczyna się mecz. Jagiellonia Białystok przez pierwsze 25 minut meczu posiada ogromna przewagę – jako pierwsza zdobywa bramkę i dalej atakuje. Lech Poznań trochę zaskoczony powoli zaczyna się odradzać. Strzela bramkę, ale sędzia jej nie uznaje. Jednakże pod koniec I połowy zawodnicy Lecha zdobywają bramkę i I połowa kończy się remisem.
II połowa meczu to koncertowa gra Lecha Poznań. Jagiellonia Białystok jako lider na boisku praktycznie nie istnieje. Dominują piłkarze gospodarzy, którzy strzelają 4 bramki. Mecz kończy się wynikiem 5-1 dla Lecha Poznań. Po tym zwycięstwie piłkarze Lecha Poznań dalej pozostają w grze o mistrzostwo Polski.