Tradycyjnie pierwszymi zawodami dla uczniów w nowym roku szkolnym był Mini-maraton Philipsa dla dzieci, który poprzedzał imprezę główną, czyli 26. Półmaraton Philips Piła w  randze mistrzostw Polski. Termin zawodów zawsze przypada w pierwszą niedzielę września. W tym roku w biegu dla dzieci na dystansie ok. 2 km wystartowało blisko 50. uczniów naszej szkoły. Wśród nich najlepszą kondycją wykazali się: Bartosz Stelmach z kl. V a, który zajął II miejsce oraz Paweł Roszkowski z kl. VI a, który finiszował na III miejscu. Ale nie tylko uczniowie tego dnia reprezentowali „Dwójkę”. W  biegu głównym na dystansie 21. km wystartowała Pani Agnieszka Zyber-Piosik, na co dzień nauczycielka matematyki, a od kilku lat również wytrwała biegaczka. Pani Agnieszka ukończyła półmaraton z czasem 2 godz. i 9 min. – brawo. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali piękne, pamiątkowe medale, Bartek i Paweł dodatkowo nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim startującym za godne reprezentowanie szkoły.