W czwartkowe popołudnie, 30 marca 2017 r. uczennice klas I G, H i J na zajęciach koła Żyj zdrowo, czyli jak? wybrały się wraz z p. Edytą Piekarską do salonu kosmetycznego La Bella. Dzięki uprzejmości Pani Marii Tomaszewskiej dziewczęta wzięły udział w warsztatach kosmetycznych.
Pani Maria zwróciła nam uwagę jak problemowa może być skóra twarzy nastolatki. Jednocześnie dowiedziałyśmy się jak łatwo o nią dbać samodzielnie w domu. Podstawowe zabiegi pielęgnacyjne zostały zaprezentowane na jednej z ochotniczek. Dotyczyły one głównie sposobu oczyszczania skóry twarzy preparatami antyseptycznymi (niszczącymi drobnoustroje), bo to właśnie bakterie są odpowiedzialne za wszelkie „problemy" pojawiające się na twarzach nastolatków. Warto podkreślić, że podstawowa pielęgnacja opiera się na przestrzeganiu higieny i ewentualnie kontroli u specjalisty dermatologa lub kosmetologa raz na 6 miesięcy. No i co najważniejsze NIGDY NIE WYCISKAMY! tego, co pojawi się niechciane na naszej twarzy.
Pod koniec spotkania odbyło się losowanie niespodzianki, którą był kupon na indywidualną konsultację kosmetyczną. Warsztaty były dla bardzo pouczające, wszystkie uczestniczki wyszły zadowolone i uśmiechnięte oraz bogatsze o nowe doświadczenie.