Reprezentantki Gimnazjum nr 5 w piłce siatkowej wygrały turniej finałowy mistrzostw rejonu pilskiego i awansowały do finału mistrzostw Wielkopolski.

Turniej finałowy mistrzostw rejonu pilskiego rozegrano 15 kwietnia 2016 r. w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile. W dwóch grupach rywalizowało łącznie sześć zespołów. W grupie A bezkonkurencyjne okazały się siatkarki naszego gimnazjum, które bez straty seta pokonały rywalki ze Złotowa i Chodzieży. W drugiej grupie pierwsze miejsce zajął ZS nr 2 z Piły, przed Skokami i Trzcianką. W półfinałach Gimnazjum nr 5 pewnie pokonało Skoki 2:0 (25:5, 25:12), a Złotów pokonał ZS nr 2 dopiero po emocjonującym tie-breaku. W meczu finałowym nasze reprezentantki po raz drugi spotkały się ze Złotowem i ponownie były górą. Dzięki zwycięstwu w mistrzostwach rejonu, nasze siatkarki po raz trzeci z rzędu zagrają w mistrzostwach Wielkopolski, które odbędą się w dniach 27-28 kwietnia we Wrześni.