SzkołaWydarzenia szkolneRok szkolny 2010/2011Wydarzenia 2010/2011Czy odchodząca zima jest ulubioną porą roku naszych uczniów?

Czy odchodząca zima jest ulubioną porą roku naszych uczniów?

Właściwie lubię wszystkie pory roku, gdyż każda ma swój urok.
Wiosna jest śliczna, bo wszystko się zieleni i zakwitają kolorowe kwiaty. Uwielbiam wiosenne spacery i śpiew ptaków.Lato też bardzo lubię. Najbardziej wakacje u dziadków na wsi. Biegam wtedy z moimi psami po łąkach, albo szaleję z koleżankami w stogach siana. Kiedy przychodzi jesień cieszę się ze spotkania z kolegami i koleżankami w szkole. Fajnie jest robić ludziki z kasztanów i róże z kolorowych liści klonu. Zimę kocham za śnieg i mróz co szczypie w nos. Wesoło jest zjeżdżać z rodzicami na sankach i robić aniołka na śniegu.
Wszystkie pory roku są piękne i barwne.

Anna Maria Dęga, kl. III d

Właściwie lubię wszystkie pory roku, gdyż każda ma swój urok.
Wiosna jest śliczna, bo wszystko się zieleni i zakwitają kolorowe kwiaty. Uwielbiam wiosenne spacery i śpiew ptaków.Lato też bardzo lubię. Najbardziej wakacje u dziadków na wsi. Biegam wtedy z moimi psami po łąkach, albo szaleję z koleżankami w stogach siana. Kiedy przychodzi jesień cieszę się ze spotkania z kolegami i koleżankami w szkole. Fajnie jest robić ludziki z kasztanów i róże z kolorowych liści klonu. Zimę kocham za śnieg i mróz co szczypie w nos. Wesoło jest zjeżdżać z rodzicami na sankach i robić aniołka na śniegu.
Wszystkie pory roku są piękne i barwne.

Anna Maria Dęga, kl. III d

Moje ulubione pory roku to zima i lato. Zimą mogę zjeżdżać na sankach i na nartach. Gdy pada śnieg robię z niego rzeźby i kule, którymi będę rzucać do celu. Dokarmiam ptaki, które zostały w Polsce na zimę. Lubię lato, bo jest wolne, wiec mogę bawić się z przyjaciółmi na podwórku.  Każdy wyjeżdża gdzie chce, na przykład na kolonie lub nad morze. Słońce tak mocno grzeje, że woda w jeziorach i morzu jest ciepła. Można się kąpać do woli.

Kasia Śliwińska

Nie mam ulubionej pory roku, lubię wiosnę, lato, jesień i zimę. Na wiosnę budzi się przyroda i zakwitają pierwsze kwiaty na przykład: zawilce, przylaszczki, przebiśniegi i sasanki. Wszystko pięknie wygląda. Lato, na polach zaczynają się pierwsze prace.  Mogę wypoczywać ciesząc się wakacjami, pluskać się w wodzie i budować  zamki z piasku. Kiedy na jesień, liście zaczną zmieniać barwy, wyglądają przepięknie, a ja  mogę zbierać kasztany i liście. Gdy spadnie pierwszy śnieg, mogę lepić śniegowego bałwana i zjeżdżać na  sankach. Każda pora roku ma swoje uroki.

Marcin Wawrzyniak

Mamy 4 pory roku : wiosna, lato, jesień, zima . Każda z nich jest interesująca . Wiosną wszystko budzi się do życia i dlatego ją podziwiam . Jesienią liście mienią się różnymi barwami , a dojrzałe borówki wpadają do mojego koszyka . Śnieżnobiała , mroźna zima to szybka jazda na łyżwach , sankach i szalona zabawa śnieżkami . Najbardziej jednak lubię lato . W gorące , upalne dni dużo czasu spędzam na świeżym powietrzu . Często jeżdżę na rowerze i rolkach . Lubię kąpać się w jeziorze i morzu . Uwielbiam zapach dojrzałych owoców i smak zimnych lodów .

Julia Senger

 

Tematy pokrewne