SzkołaWydarzenia szkolneRok szkolny 2010/2011Wydarzenia 2010/2011Wspólna wyprawa do Chin klasy IIId i przedszkolaków

Wspólna wyprawa do Chin klasy IIId i przedszkolaków

Sala przedszkolna to miejsce magiczne.  Jednego dnia zamienia się w salon fryzjerski, innym razem jest pracownią krawiecką czy statkiem kosmicznym, który przenosi nas gdzie tylko chcemy. 23 lutego grupa „Jagody” wyruszyła w podróż do Chin. W ramach cyklu zajęć „To jestem Ja” – gdzie dzieci mają możliwość bycia gospodarzem i organizatorem dnia w przedszkolu, Kaj wraz z rodzicami przygotował prezentację multimedialną, która przybliżyła dzieciom ciekawy kraj- Chiny, gdzie mieszkał przez trzy lata.
Dzieci dowiedziały się m.in. gdzie leżą Chiny, „odwiedziliśmy”: Szanghaj, Pekin, miasteczko lodowe w parku rozrywki Zhaolin  wyruszyliśmy na krótki spacer Wielkim Murem Chińskim. Kaj przedstawił nam również swoich kolegów i koleżanki z chińskiego przedszkola. Z wielką ciekawością słuchaliśmy opowieści o chińskich strojach, Armii z Terrakoty  czy ulubionej potrawie – ryżu.
Oprócz tego Kaj nauczył nas pisania cyfr chińskich od 1-4. Cała prezentacja była uzupełniona oglądaniem wielu pamiątek i elementów dekoracji. Największe wrażenie zrobił Smok, z którym, kolorowym korowodem odwiedziliśmy wszystkich przedszkolaków.
Atrakcje towarzyszyły nam przez cały dzień: jedliśmy ryż pałeczkami, malowaliśmy chińskie znaki. A po tak intensywnym dniu wysłuchaliśmy baśni chińskich „Żółty Smok”.  
W tym miejscu chcemy złożyć serdeczne podziękowania rodzicom Kaja, oraz pozostałym rodzicom dzieci z grupy „Jagody” za przygotowanie swoim pociechom pięknych strojów.
Następnego dnia odwiedziły nas dzieci z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 2, klasa III d, której wychowawcą jest pani Beata Szwarc-Gazda. Trzecioklasiści również uczestniczyli w ciekawej wycieczce po Chinach, jedli ryż pałeczkami i malowali chińskie cyfry. Na koniec uczniowie zaprezentowali piosenki,  które przedstawili dzień wcześniej, w części artystycznej, podczas I Miejski Konkursu „Rozśpiewane Pierwszaki”.
Spotkanie przebiegło w ciepłej i „orientalnej” atmosferze.