Powiatowy konkurs recytatorski

Dnia 15 maja 2010 r. naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Cztery pory roku w wierszu”  reprezentowali uczniowie klasy II d. Uczestnicy na scenie Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” recytowali następujące wiersze:

  • Eliza Czeszewska, ”Przyjście wiosny”, Jan Brzechwa.
  • Alicja Cysarz,  „Kotki marcowe”, Joanna Kulmowa.
  • Michał Jakubowski,  „Deszcz majowy”, Leopold Staff.
  • Angelika Król,  „Łyżwiarka”, Tadeusz Kubiak.
  • Katarzyna Kubicka, „Co się stało wiatrowi?”, Halina Szayerowa.
  • Julia Senger,  „Ptasie plotki”, Jan Brzechwa.
  • Piotr Trzeciak,  „W ogródku”, Maria Czerkawska.
  • Marcin Wawrzyniak,  „Bocian i żabki” Anna Łada-Grodzicka.
  • Martyna Wszołek,  „Na łące”, Ryszard Marek Groński.

Po przesłuchaniu 33 recytacji komisja w składzie: Ewelina Wyrzykowska, Małgorzata Chwiłkowska-Kępczyńska  postanowiła przyznać ogółem 5 wyróżnień i 5 nagród, gdyż poziom recytacji był bardzo wysoki i trudno było wyłonić laureatów  trzech pierwszych miejsc. Drugoklasiści z „dwójki”  zostali wysoko ocenieni przez jury z pięciu przyznanych nagród dwie trafiły do naszych uczniów.

Nagrody otrzymali: Angelika Król i Piotr Trzeciak.

Wyróżnienia otrzymali: Michał Jakubowski i Katarzyna Kubicka.

Natomiast pozostali uczestnicy reprezentujący naszą szkołę otrzymali dyplomy za udział w konkursie.
Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Nauczyciel przygotowujący do konkursu: Beata Szwarc-Gazda.

 

Tematy pokrewne