SzkołaWydarzenia szkolneWydarzenia 2018/2019Ostanie pożegnanie pani Dyrektor Doroty Frydrych

Ostanie pożegnanie pani Dyrektor Doroty Frydrych

"Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.
Tak jakbyś nie chciała,s
wym odejściem smucić...
tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,
że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić"
Ks. J. Twardowski

Piątego stycznia 2019 roku odbyło się ostatnie pożegnanie pani Dyrektor Doroty Frydrych. Panią Dyrektor  w obecności rodziny, przyjaciół, byłych i obecnych pracowników szkoły, uczniów i ich  rodziców, przedstawicieli zaprzyjaźnionych szkół, instytucji i zakładów pracy pożegnało wielu zacnych gości z  Prezydentem Miasta Piły  Piotrem Głowskim na czele.

Uroczystą mszę świętą w kościele pw. św. Antoniego w Pile odprawił proboszcz parafii, br. Tomasz Wołoszyn, który w wygłoszonym kazaniu wspominał panią Dyrektor m.in. w wymiarze rodzinnym, podkreślając jej ogromną miłość do najbliższych, a także w wymiarze zawodowym, przypominając, że „była człowiekiem z wielka pasją, której była bezgranicznie oddana, a zarazem też z wizją, do której realizacji skutecznie dążyła”, budząca podziw swoją rozległą wiedzą, a także wielką energią.

Następnie, na cmentarzu miejskim w Pile, uczniowie wraz z nauczycielami, trzymając w ręku czerwone róże i znicze, utworzyli szpaler, którym ostatni raz podążyła pani Dyrektor. Przy grobie nie zabrakło także wielu ciepłych słów. Prezydent Piotr Głowski, wspominał profesjonalizm pani Dyrektor, pracowitość, ale również ogromne serce i uśmiech, gdy opowiadała o szkole czy o nowych projektach, a także o wizji szkoły. Również pan Wicedyrektor, Mariusz Mijalski, w imieniu całej społeczności szkolnej pożegnał panią Dyrektor, podkreślając, że „zaszczytem była dla nas możliwość realizacji wspólnych przedsięwzięć i planów. Swym charakterem, postawą życiową, poświęceniem wobec dzieci i najbliższych, pogodą ducha, otwartością i życzliwością wobec drugiego człowieka, pokazywałaś nam, co jest w życiu ważne i istotne. Kochałaś pracę, a dobro dziecka było dla Ciebie zawsze najważniejsze. Spełniałaś się w trudnej pracy nauczycielskiej. Inspirowałaś nas do bycia lepszymi nauczycielami i ludźmi.”