SzkołaWydarzenia szkolneWydarzenia 2018/2019Zwycięstwo w Miejskim Konkursie pt. „Kocham Cię, Polsko”!

Zwycięstwo w Miejskim Konkursie pt. „Kocham Cię, Polsko”!

20 listopada 2018 roku reprezentacja naszej szkoły w składzie: Antonina Mankiewicz, Agata Cichoń, Dawid Turzyński i Bartosz Kryka zajęła I miejsce w Miejskim Konkursie pt. „Kocham Cię, Polsko” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Pile. W turnieju wzięło udział 7 szkół, w tym 6 z Piły i 1 z Nowej Wsi Ujskiej. Konkurs był podzielony na kilka etapów, podczas których uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat polskiej kinematografii, języka, literatury i architektury. Zadania były połączone z różnymi formami aktywności, takimi jak kalambury, zgadywanie z jakich utworów pochodzą fragmenty tekstów literackich i piosenek, wskazywanie najpopularniejszych odpowiedzi ankietowanych (podobnie jak w teleturnieju „Familiada”) czy układanie słów z liter umieszczonych na planszach zawieszonych na ciałach uczestników. Nauka poprzez zabawę została wzbogacona występami tanecznymi i śpiewem pieśni patriotycznych wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. Niektóre zadania wymagały dużego skupienia, koncentracji i refleksu. Nasza drużyna potrafiła dzielnie stawić im czoła, dobrze się przy tym bawiąc. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

 

Tematy pokrewne