SzkołaWydarzenia szkolneWydarzenia 2018/2019Z wizytą w Urzędzie Miasta Piły

Z wizytą w Urzędzie Miasta Piły

Na pewno wielu z Was było już w Urzędzie Miasta Piły jako interesanci. Czy mieliście jednak okazję przyjrzeć się z bliska pracy pilskich urzędników? Klasa 2 a miała taką okazję 24 października 2018r. Tego dnia odwiedziliśmy Urząd Stanu Cywilnego i obejrzeliśmy galerię zdjęć Honorowych Obywateli Piły. Dowiedzieliśmy się, jaką ważną rolę w życiu każdego mieszkańca Piły odgrywa Miejska Pracownia Urbanistyczna. Z uwagą przyglądaliśmy się ogromnemu planowi naszego miasta i szukaliśmy na nim ulic, przy których mieszkamy i znanych budynków. Interesującym miejscem okazały się podziemia budynku urzędu.

Największa niespodzianka czekała na nas później. Wiedzieliśmy, że odwiedzimy Biuro Prezydenta Miasta Piły, ale nie wiedzieliśmy, że Pan Prezydent osobiście nas przywita i zaprosi do swojego gabinetu. Siedząc na kanapach w biurze Pana Prezydenta Piotra Głowskiego słuchaliśmy jego opowieści o pracy w Urzędzie i o tym jak bardzo ją lubi, mimo długich godzin, które spędza w pracy. Każdy z nas przez chwilę mógł zasiąść w fotelu prezydenckim. Cóż to były za chwile …Zobaczyliśmy miejsce, gdzie zapada wiele decyzji dotyczących naszego miasta. Nigdy nie zapomnimy tej wizyty.

Klasa 2 a wraz z wychowawczynią dziękują Panu Prezydentowi Piotrowi Głowskiemu, pracownikom Biura Prezydenta Miasta Piły, Pani Aleksandrze Kramkowskiej i Rodzicom za możliwość zwiedzania pilskiego ratusza.

 

Tematy pokrewne