SzkołaWydarzenia sportoweRok szkolny 2015/2016

Sport w roku szkolnym 2014/2015

Złoto i brąz w czwórboju la w zawodach rejonowych

Lekkoatleci z naszej szkoły wystartowali w dniu 20.05.2016 roku w IGRZYSKACH REJONU PILSKIEGO W CZWÓRBOJU LA. W parogodzinnych zmaganiach trzeba było wykazać się szczególną sprawnością w 4 konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 60m, bieg na 1000m, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Osiągnięte wyniki okazały się zdumiewające, chłopcy wygrali, a dziewczęta zajęły 3 miejsce. Obie drużyny awansowały do zawodów wojewódzkich.

Więcej…

"Złote" Mistrzostwa Piły w Koszykówce Chłopców klas IV

Reprezentacja szkoły, składająca się z uczniów klasy sportowej IVa sięgnęła w minioną sobotę (14.05.2016 r.) po złote medale XXIII edycji Miejskiego Maratonu Koszykówki Chłopców Klas IV. W turnieju zorganizowanym przez Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta Piły oraz Zespół Szkół nr 2 w Pile wzięło udział sześć najlepszych drużyn z pilskich podstawówek. Zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”, wszystkie drużyny rozegrały po pięć dwudziestominutowych meczów. Jak zwykle w tej kategorii wiekowej zawodnicy wykazali się wspaniałą wolą walki, olbrzymią ambicją oraz sporymi umiejętnościami. W ostatnim meczu, który decydował o tytule mistrzowskim nasi chłopcy zmierzyli się z faworytami rozgrywek, reprezentacją SP nr 4 w Pile. Mecz dramaturgią (umiejętności trochę mniejsze) przypominał pojedynki rodem z NBA, losy meczu ważyły się do ostatniej sekundy, ale to „Dwójka” wygrała jednym punktem i zajęła pierwsze miejsce w turnieju.

Więcej…

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

W poniedziałek 10.05.2016r. na stadionie MOSiR ul. Żeromskiego w Pile, w ramach akcji „Igrzyska Młodzieży Szkolnej”, odbył się finał powiatu w czwórboju lekkoatletycznym uczniów szkół podstawowych.

Program zawodów obejmował 4 konkurencje:

• - 60 metrów dziewcząt i chłopców,
  • - skok w dal ze strefy,
  • - rzut piłką palantową (150g),
  • - bieg 600 m dziewcząt i bieg 1000 m chłopców.

Więcej…

IV miejsce - Finał Województwa Wielkopolskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt

Turniej Finałowy w Piłce Siatkowej dziewcząt odbył się 7.04.2016r. (czwartek) w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej w Raszkowie. W zawodach startowało osiem szkół. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach. W pierwszym etapie reprezentacja naszej szkoły awansowała do najlepszej czwórki Wielkopolski wygrywając swoje spotkania w grupie. Mecz o 3 miejsce i minimalna porażka ze Szkoła Podstawową z Czeszewa 2:1 w setach sprawiła, że nasze zawodniczki uzyskały IV miejsce. Zajęcie IV miejsca w WIELKOPOLSCE!!!!!!!!!!! jest dużym sukcesem naszych dziewcząt.

Poziom zespołów był wyrównany, każdy mecz był na wysokim poziomie sportowym, w duchu zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa fair play.

Więcej…

Finał Mistrzostw Województwa W Piłce Siatkowej Chłopców w Krotoszynie

W czwartek, 7 kwietnia 2016 roku w hali widowiskowo-sportowej w Krotoszynie, odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski w Mini Siatkówce Chłopców pod patronatem Burmistrza Krotoszyna. O tytuł Mistrza Wielkopolski walczyli uczniowie z rocznika 2003 oraz ich młodsi koledzy. Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 8 w Krotoszynie. Do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów – mistrzów swoich rejonów : SP 1 z Wrześni, SP 2 z Piły, SP 9 z Leszna, SP z Kwilcza, SP 15 z Poznania , SP 4 z Turku, SP 7 i SP 8 Krotoszyn. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy A i B w których zmierzyły się ze sobą systemem „każdy z każdym”. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie i mimo zaciętej walki nasi chłopcy nie odnieśli żadnego zwycięstwa przegrywając zazwyczaj stosunkiem setów 1:2.

Więcej…

Turnieju Mini Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Podstawowych o Puchar Pilskiej Akademii SOS

W środę 23.03.2016r. gościliśmy w naszej szkole wszystkich uczestników programu szkoleniowego młodych siatkarzy Pilskiej Akademii SOS.

Uczestnicy:

• Szkoła Podstawowa nr 2 z Piły (2 zespoły)
  • Szkoła Podstawowa z Kosztowa

Wśród 9 uczestników rozegraliśmy turniej piłki siatkowej w kategorii czwórek - 6 klasy i trójek- piąte klasy. Zarówno trójki jak i czwórki grały w trzech grupach , których zwycięzcy zagrali potem o miejsca 1-3 i analogicznie drużyny które zajęły 2 miejsca w grupach o 4-6 i dalsze o 7-9. Chłopcy z naszej szkoły grali w meczach finałowych o miejsca 1-3 w obu kategoriach i uległy tylko silnym drużynom SP Wałcz zajmując drugą lokatę. Dla każdego uczestnika organizator ufundował dyplomy oraz dla czołowych drużyn puchary i medale. Serdecznie gratulujemy wszystkim i liczymy na to, że turniej wkomponuje się w stały grafik corocznych imprez szkolnych.

Więcej…

Chłopcy na podium powiatu pilskiego

W dniu 22.03.2016 w SP 5 w Pile rozegrany został turniej finałowy o Mistrzostwo Powiatu Pilskiego w Unihokeju Chłopców. W turnieju startowało 6 drużyn, które zajęły w drodze eliminacji 2 pierwsze miejsca w swoich grupach: SP2 PIŁA, SP UJŚCIE , SP5 PIŁA, SP7 PIŁA, SP4 PIŁA, SP1 PIŁA. Nasi chłopcy wygrali swoją grupę i w półfinale zagrali z SP1 wygrywając 3:0. W meczu finałowym ulegliśmy drużynie gospodarza i ostatecznie zajęliśmy wysokie  II miejsce.