SzkołaWydarzenia sportoweRok szkolny 2014/2015

Sport w roku szkolnym 2014/2015

Mamy Mistrza Polski !!!

Okrągły rok trwały zmagania naszych lekkoatletów startujących w XXI edycji „Czwartków Lekkoatletycznych”. Wśród blisko 30 uczestników z naszej szkoły startujących po opieką Pani Elżbiety Miziewicz i pana Marka Witczaka , do Ogólnopolskich Zawodów zakwalifikowało się 7 osób :

 • Patrycja Tausz,
 • Filip Skałecki,
 • Dawid Jendrzejek,
 • Julia Piekarska,
 • Hanna Krajewska,
 • Nikodem Najda.

Wszyscy startujący uzyskali bardzo dobre wyniki w swoich konkurencjach. Szczególnym osiągnięciem wyróżnił się uczeń klasy Va Filip Skałecki, który w rzucie piłeczką palantową uzyskał wynik 59.5 m i zdobył złoty medal!!! Pozostałe wyniki: Patrycja Tausz 4 miejsce -piłeczka palantowa Nikodem Najda 6 miejsce - piłeczka palantowa Dawid Jendrzejek 17 miejsce - 1000 m Julia Piekarska 11 miejsce - piłeczka palantowa Hanna Krajewska 12 miejsce - 600 m Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Więcej…

 

XXII „Regionalny Turniej Mini Piłki Nożnej”

Dnia 9 czerwca 2015r. na stadionie żużlowym przy ulicy Bydgoskiej, odbył się XXII „Regionalny Turniej Mini Piłki Nożnej” dla szkół podstawowych i UKS-ów, dzieci klas IV-VI z miasta Piły i regionu pilskiego. W zawodach wzięli udział również nasi przedstawiciele w kategorii dziewcząt i chłopców, a oto składy i zajęte miejsca:

KLASY IV (CHŁOPCY) -  II MIEJSCE

 1. Dudojć Paskal
 2. Gierszewski Paweł
 3. Aftyka Filip
 4. Jabłoński Oliwier
 5. Januszewski Hubert
 6. Kozłowski Emil
 7. Piaskowski Michał

Więcej…

 

Złoto i srebro - Trójbój LA klas czwartych

Dnia 22.05.2015 odbyły się Mistrzostwa Pilskich Szkół Podstawowych w Trójboju Lekkoatletycznym. Reprezentacje naszej szkoły zdominowały zawody swoimi bardzo dobrymi wynikami w konkurencjach trójbojowych czyli: bieg na 60m, rzut piłeczką palantową i skok w dal.

W końcowej klasyfikacji dziewczęta zajęły I miejsce a chłopcy II tracąc do zwycięzcy tylko 8 punktów.

A oto składy poszczególnych zespołów:

Więcej…

 

Czwartki LA na podium

Zakończyły się roczne zmagania naszych lekkoatletów. W finałowych zawodach , które odbyły się w dniu 19.05.2015 roku zdobyliśmy 9  medali!

Nasi medaliści:

Piłeczka palantowa:

Rocznik 2003:

 • 2.Filip Skałecki
 • 3.Kacper Garlicki
 • 1.Patrycja Tausz
 • 2. Julia Piekarska

300m

Rocznik 2004

 • 2.Emil Kozłowski

600m

Rocznik 2002

 • 1.Hanna Krajewska

1000m

Rocznik 2003

 • 2.Grzegorz Hryckiewicz

2004

 • 2.Dawid Jendrzejek
 • 3.Hubert Januszewski

Opiekę nad zawodnikami i zawodniczkami przez cały rok sprawowali Elżbieta Miziewicz i Marek Witczak.

Więcej…

 

XXVI Jadwiżyńskie Biegi Sztafetowe

Dnia 12.05.2015r. na stadionie przy ulicy Bydgoskiej, odbyły się XXVI Jadwiżyńskie Biegi Sztafetowe oczywiście z naszym udziałem. Reprezentacje poszczególnych szkół składały się z 12 zawodników  - po 2 dziewczynki i 2 chłopców z klas IV-VI, pokonując dystans 12x175m. Efektem zmagań naszych biegaczy w składzie: klasy IV – Weronika Pogorzelska, Maja Korkowicz, Hubert Januszewski, Bartosz Kryka,  klasy V – Natalia Bornikowska, Martyna Goleśniewska, Filip Skałecki, Mateusz Pańkow, klasy VI – Gabriela Janus, Estera Bączkowska, Mateusz Górka, Hubert Olejniczak, było zajęcie trzeciego miejsca i otrzymanie pięknego pucharu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Więcej…

 

Finał Wojewódzki Kinder + Sport 2015 w Piłce Siatkowej

W dniach 25-26 kwietnia w Kaliszu rozegrane zostały finały rozgrywek Kinder + Sport 2015 dziewcząt i chłopców w Wielkopolsce. To wielki finał długiej drogi, którą przebyły zespoły uczestniczące w tegorocznych rozgrywkach mini siatkówki w Wielkopolsce. Finał rozgrywek Kinder + Sport to jednocześnie finał Mistrzostw Wielkopolski w tej kategorii wiekowej. Aby się do niego dostać, trzeba było przejść jedną z trzech faz eliminacji. Pierwszą z nich była rozbudowana faza rozgrywek, z której najlepsze zespoły uzyskały awans do ćwierćfinałów Kinder + Sport. Następnie rozgrywano Otwarte Mistrzostwa Poznania. Ostatnią fazą były Eliminacje Klubowe. Z tych dwóch faz najlepsze zespoły również uzyskały awans do ćwierćfinałów Kinder + Sport.

Od ćwierćfinałów Kinder + Sport rywalizowały zatem najlepsze zespoły we wszystkich kategoriach. Na etapie ćwierćfinałów i półfinałów z rywalizacji odpadała niewielka liczba zespołów, co pozwala na stwierdzenie, że sito eliminacji w tym roku było bardzo gęste. Uwieńczeniem walki najmłodszych siatkarek i siatkarzy były finały, które w dniach 25-26 kwietnia odbyły się w Kaliszu. Jako pierwsze rywalizowały dziewczęta. Dzień później do walki o medale przystąpili chłopcy. W każdej kategorii wiekowej awans do rozgrywek ogólnopolskich Kinder + Sport wywalczyły trzy najlepsze zespoły.

Więcej…

 

Złoto dla siatkarskich „ Dwójek” klas piątych!!!

W minioną  sobotę 18.04.2015 w Hali Sportowej naszej szkoły gościliśmy drużyny  piątych klas pilskich Szkół Podstawowych , które rozegrały Mistrzostwa Piły w Minisiatkówce Chłopców i Dziewcząt „ Dwójek Siatkarskich”. W turnieju startowało po 12 zespołów  w każdej kategorii  i grając systemem ” każdy z każdym” po 6 min. rozegraliśmy w czasie 5 godzin  132 mecze!

Więcej…

 

Finał Wojewódzki XVI Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców

W dniu 25.03.2015 r. w Strzałkowie odbył się Finał Wojewódzki XVI Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Chłopców. Rejon pilski reprezentowała drużyna naszej szkoły. Reprezentację tworzyli uczniowie klas sportowych: VI a oraz V a. Wśród ośmiu najlepszych drużyn Wielkopolski nasi chłopcy pokazali się z dobrej strony, walcząc ambitnie w czterech bardzo emocjonujących meczach. Szóste miejsce w województwie należy uznać za sukces, a postawa młodych sportowców zasługuje na pochwałę, gdyż dzielnie walczyli o każdy punkt.

Więcej…

 

Indywidualne Mistrzostwa Piły w Pływaniu Szkół Podstawowych.

Reprezentantki naszej szkoły, ponownie okazały się niepokonane w Mistrzostwach Piły w Pływaniu Szkół Podstawowych. W sobotę 21 marca 2015r. w pilskiej pływalni Wodnik dziewczęta wywalczyły 16 medali, w tym 6 złotych, 4 srebrne i 6 brązowych broniąc tym wynikiem mistrzowskiego tytułu z ubiegłego roku.  Chłopcy w nieco mniejszym składzie, walczyli dzielnie o każdą setną sekundy i każdy punkt. Zdobyli 2 złote krążki, 3 srebrne i 1 brązowy oraz cenne punkty za starty ukończone na miejscach poza podium, co w klasyfikacji drużynowej dało im czwarte miejsce. Od pozycji medalowej dzieliło ich tylko 6 małych punktów.

Naszym pływaczkom i pływakom serdecznie gratulujemy sukcesów oraz walecznej postawy w każdym wyścigu tych zawodów. Słowa uznania dla naszych najmłodszych zawodników – debiutantów na mistrzostwach, za odwagę i umiejętności oraz dla starszych reprezentantów za doświadczenie, wolę walki i determinację. Życzymy dalszych sukcesów!

Więcej…

 

XVI Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta Piły

W dniach 14-15 marca 2015 r. odbył się XVI Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt o Puchar Prezydenta Miasta Piły zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile, we współpracy z Urzędem Miasta Piły oraz Zespołem Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile. W tegorocznych zawodach w dwóch kategoriach wiekowych ( rocznik 2003 – trójki siatkarskie i rocznik 2002 – czwórki siatkarskie) mecze rozgrywało 46 drużyn. W sumie w zawodach rywalizowało 196 zawodniczek, reprezentujących 19 klubów/szkół z Bydgoszczy, Szczecina, Koszalina, Koła,  Świecia, Wronek, Chełmna, Wałcza, Trzcianki oraz Piły. W ciągu dwóch dni zawodów rozegrano ok. 250 szesnastominutowych meczów.  Naszą szkołę reprezentowało 7 drużyn, utworzonych z uczennic klas sportowych: IV a, V a i VI a. Najwyżej uplasowały się dziewczęta z klasy VI a (zespół I), które zajęły bardzo wysokie IV miejsce. Dodać należy, iż zdaniem organizatorów i trenerów poziom tegorocznego turnieju był bardzo wysoki.

Więcej…

 

Strona 1 z 4