Świetlica 2016/2017

Nasza świetlica

Nasza świetlica szkolna to miejsce, gdzie dzieci pod okiem wychowawców, mogą rozwijać swoje zdolności i zainteresowania, bawić się i spędzać czas w towarzystwie rówieśników. Tu miło i ciekawie upływają nam chwile. A jak upłynął nam rok szkolny 2016/2017? Zapraszamy do obejrzenia filmiku!

Więcej…

 

Spotkanie z poezją - Konkurs recytatorski

Dnia 23 maja br. został zorganizowany w naszej szkole Świetlicowy Konkurs Recytatorski  pt. „Spotkanie z poezją”. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I – III. Każdy uczestnik mógł  zaprezentować jeden dowolny utwór. Na ocenę recytacji miały wpływ następujące elementy: wyrazistość wymowy, tempo, intonacja, interpretacja tekstu poetyckiego, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczniowie pięknie recytowali wiersze, dlatego bardzo trudno było podjąć decyzję o wyłonieniu zwycięzców.

Uczniowie, którzy zajęli czołowe miejsca:

 • I miejsce – Leonard Kmiotek z klasy II b
 • I miejsce – Bartosz Jendrzejek z klasy III a
 • II miejsce – Oliwia Stelmach z klasy II c
 • II miejsce – Kacper Artymowicz z klasy III a
 • III miejsce – Marika Rebelska z klasy II c
 • III miejsce – Stefan Brzozowski z klasy III a

Wyróżnienia otrzymały:

 • Natalia Masyra z klasy I b
 • Barbara Przewoźniak z klasy II c
 • Julia Gołaszewska z klasy II c
 • Emilia Pawlik z klasy III e

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i pozostałym osobom uczestnictwa w konkursie.

Więcej…

 

Wiem, co jem – na straganie…

W ramach Dni Kultury Zdrowotnej 26 kwietnia odbył się w świetlicy szkolnej konkurs plastyczny pt. „Wiem, co jem – na straganie…” Zadaniem dzieci było wykonanie pracy dowolną techniką plastyczną. Uczniowie zaprezentowali swoje ulubione warzywa i owoce. Celem konkursu było promowanie zdrowego sposobu odżywiania się wśród uczniów.

W konkursie nagrodzeni zostali:

 • Julia Mularczyk kl. IIIc – I miejsce
 • Dominika Kasińska kl. IIIc – II miejsce
 • Barbara Przewoźniak kl. IIc – III miejsce
 • Patryk Janowski kl. IVd - wyróżnienie

Więcej…

 

Warsztaty plastyczne

Dnia 7 kwietnia 2017 r. w ramach współpracy z sekcją plastyczną Pilskiego Klubu Seniora, w świetlicy szkolnej odbyły się kolejne warsztaty plastyczne. W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Wielkiej Nocy, pod okiem pań instruktorek powstały przepiękne papierowe baranki wielkanocne. Dzieci miały możliwość rozwijać swoją wyobraźnię oraz zdolności manualno – plastyczne. Jak zawsze spotkanie dostarczyło uczniom wielu wrażeń, a słodki poczęstunek był miłym akcentem na zakończenie zajęć. Serdecznie dziękujemy Pani Annie Budych oraz Członkom Pilskiego Klubu Seniora za zaangażowanie i poświęcony czas.

Więcej…

 

Konkurs plastyczny na „Pisankę Wielkanocną”

Dnia 3 kwietnia 2017 r. w szkolnej świetlicy przeprowadzony został konkurs plastyczny na „Pisankę Wielkanocną”. Spośród wielu prac dostarczonych przez naszych uczniów wyłoniliśmy i nagrodziliśmy następujące prace:

 • I miejsce – Milena Szymańska kl.II b, Zuzanna Szymańska kl.III e
 • II miejsce – Dominika Kasińska kl. III c, Julia Sieniawska kl. V c
 • III miejsce – Alicja Krawczyk kl. III a, Agnieszka Maćkowiak III e

Miło nam również poinformować, że wszystkie wymienione wyżej prace wzięły udział w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez ZS nr 2 , w którym to siostry Szymańskie zajęły II miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!

Więcej…

 

VI Międzyświetlicowy Turniej Gier i Zabaw Sportowych

Dnia 14 marca 2017 roku odbył się VI Międzyświetlicowy Turniej Gier i Zabaw Sportowych, organizowany przez nauczycieli świetlicy i wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Pile. W zawodach wzięły udział dzieci z klas I – III uczęszczające do świetlic szkolnych. Zestaw zadań sportowych, w których uczestniczyli uczniowie obejmował 5 zabaw. Poszczególne konkurencje udowodniły, że młodzi zawodnicy prezentują wysoki sportowy poziom i przestrzegają zasad zdrowej rywalizacji. Impreza, jak co roku wzbudziła wiele emocji i radości wśród dzieci, a nasza drużyna zajęła III miejsce w składzie:

 • Marcelina Mazur kl. I a
 • Filip Gawęda kl. I c
 • Dorian i Gracjan Michałek kl. II d
 • Zosia Szafran kl. II e
 • Aleksandra Kopacz kl. III b
 • Mateusz Kołodziejczyk kl. III b

Więcej…

 

Warsztaty plastyczne pt. „Ozdoby bożonarodzeniowe”

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia nasza świetlica zorganizowała warsztaty plastyczne pt. „Ozdoby bożonarodzeniowe”. Dzieci realizowały swoje projekty według pomysłu i pod opieką instruktorki p. J. Daczuk. Zajęcia były bardzo rozwijające i kreatywne. W ich efekcie powstały przepiękne ozdoby świąteczne. Nauczyciele – wychowawcy świetlicy pragną gorąco podziękować p. J. Daczuk za trud i wysiłek włożony w przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów.

Więcej…

 

Mikołaj w świetlicy

Dnia 6 grudnia to dzień, w którym do dzieci przychodzi Mikołaj. Uczniowie, oczekujący w świetlicy na zajęcia, wiedzieli, że oprócz wizyty w klasach, zawita również do świetlicy. Przygotowali się na jego wizytę ubierając  mikołajkowe czapki i inne ozdoby. Gdy tylko słyszeli dźwięk dzwonka, pytali czy już idzie, by się z nimi przywitać. Około południa zjawił się Mikołaj, na którego wszyscy czekali z niecierpliwością. Gość  powitał wszystkich wzbudzając radość u dzieci, zapytał co u nich słychać, złożył życzenia i rozdał dzieciom słodkie upominki.

Więcej…

 

Andrzejki w świetlicy szkolnej

Dnia 30 listopada 2016r. nasza świetlica zamieniła się w magiczne miejsce, w którym zgodnie z tradycją, odbyły się różne wróżby i zabawy. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji. Dzieci dowiedziały się, że wróżby andrzejkowe rozpowszechnione były w całej chrześcijańskiej Europie a nawet łączą się one ze znacznie starszymi wierzeniami. Omówiono najbardziej popularne wróżby. Należą do nich wróżby z: butami, imionami, zawodami czy też lanie wosku. Następnie wśród śmiechu i radości rozpoczęły się wróżby – dopasowane przez wychowawcę do wieku i marzeń uczestników zabawy. Nasi wychowankowie poznali, oprócz tych powszechnie znanych, wiele nowych wróżb, np. z kolorowymi kartkami, kostkami oraz tajemniczymi literami. Czas upłynął nam na wspaniałej zabawie, marzymy wiec skrycie, by choć jedna dobra wróżba się spełniła.

Więcej…

 

Dzień Pluszowego Misia

Przyłączając się do  Światowego Dnia Pluszowego Misia świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny. Jury przyznało następujące nagrody:

Klasy I, II, III

I miejsce:

 • M. Starenga Ic, Sz. Trojanowski Ib, M. Szymborski Ib,
 • J. Szułczyńska IIf, W. Pożarski IIa,
 • E. Pawlik IIIe, Z. Głuszanowska-Konwińska IIIe,

II miejsce:

 • M. Pawlik Ic, N. Bartoś Ib,
 • J. Mozelwska IId, D. Michałek IId, G. Michałek IId,
 • K. Artymowicz IIIa, S. Brzozowski IIIa,

III miejsce:

 • Ł. Grabczak Ic, M. Kropski Ib,
 • A. Zawadzka IIe, Z. Szafran IIe,
 • N. Sowińska IIIc, A. Mikuczewski IIIe, J. Rauhut IIIe,

Nagroda specjalna:

 • J. Sieniawska Vc

Konkurs przygotowały i przeprowadziły: K. Kochmańska, B. Pająk i M. Sprenger

Więcej…

 

Jesienne inspiracje

Dnia 23.11.2016r. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia otwarte pt. „Jesienne inspiracje” w ramach wewnątrzszkolnego kształcenia nauczycieli. Grupa chętnych dzieci zmagała się z różnymi zadaniami, które przygotowała dla nich pani Jesień. Należało m.in. posegregować i przeliczyć liście, podzielić grzyby na jadalne i trujące, pomóc jeżykowi trafić do norki rozpoznając odpowiednie figury geometryczne. Kolejne dwa zadania polegały na rozwiązaniu zagadek oraz naśladowaniu wiatru i deszczu przy użyciu otrzymanych materiałów. Jedna z grup wykonała nawet taniec ze wstążką przy muzyce. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną – sowę, do której użyły liści z różnych drzew.

Więcej…

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej

Dnia 25 listopada w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ta niecodzienna uroczystość była okazją do świetnej zabawy. Każdy wychowanek przyniósł swoją ulubioną maskotkę. Okazało się, że mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przeminęła. Na początku uczniowie zapoznali się z historią pluszowego misia w formie prezentacji multimedialnej. Następnie dzieci zabrały swoich milusińskich na małą gimnastykę. Nie zabrakło również zagadek oraz quizu o misiach. Na koniec wiele radości sprawił dzieciom zabawny konkurs na przypinanie Kłapouchemu jego ogona. Dzień Pluszowego Misia dostarczył wszystkim uczestnikom wiele radości i zabawy.

Zajęcia przygotowała i przeprowadziła Marta Jedynak.

Więcej…

 

Międzyświetlicowy Konkurs Kaligraficzny „Piszę pięknie”

Dnia 22 XI 2016r. nasi wychowankowie wzięli udział w Międzyświetlicowym Konkursie Kaligraficznym „Piszę pięknie” zorganizowanym przez ZS nr 2 w Pile. Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów kaligrafii tzn. kształtnego pisania liter oraz ich prawidłowego łączenia. Konkurs polegał na przepisaniu piórem podanego fragmentu drukowanego tekstu. Naszą świetlicę reprezentowali uczniowie z klasy III c: Kacper Płaczkowski i Antonina Mankiewicz, która otrzymała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej…

 

Strona 1 z 2