Świetlica 2014/2015

Zajęcia plastyczne pt: „Wakacyjne marzenia"

Dnia 03 czerwca 2015 roku w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie dzieci z Panią Anną Czarnecką- emerytowaną nauczycielką SP 2, a obecnie słuchaczką Uniwersytetu III Wieku w Pile. Nasz gość poprowadził dla naszych podopiecznych zajęcia plastyczne pt: „Wakacyjne marzenia". Zadaniem uczniów było malowanie na szkle dziecięcych wyobrażeń o tematyce związanej z wakacjami. Na zakończenie spotkania dzieci bardzo serdecznie podziękowały Pani za przygotowanie ciekawych zajęć oraz za miłą i serdeczną atmosferę.

Więcej…

 

Dzień Matki w świetlicy

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki 22 maja br. w naszej świetlicy odbyło się kolejne spotkanie z członkami Pilskiego Klubu Seniora. Podczas warsztatów plastyczno – technicznych, których celem było wykonanie laurki przestrzennej dla mamy, dzieci miały okazję rozwijać swoją wyobraźnię i zdolności manualne. Zajęcia przyniosły dużo radości i satysfakcji z wykonanej pracy, zarówno paniom instruktorkom jak i naszym wychowankom.

Dziękujemy pani instruktor Annie Budych i członkiniom sekcji plastycznej PLAMA: paniom Wandzie Piszczeckiej i Grażynie Wołyniec za poświęcony czas i zaangażowanie.

Więcej…

 

Zajęcia kynoterapeutyczne w świetlicy

Dnia 14 maja br. w świetlicy szkolnej trenerki p. Magdalena Imianowska i p. Sylwia Klessa ze swoimi podopiecznymi przeprowadziły dla naszych wychowanków kolejne zajęcia kynoterapeutyczne. W trakcie spontanicznej i radosnej zabawy uczestnicy przyzwyczajali się do kontaktu z psami terapeutycznymi Yogi’m i Molly’m. Zajęcia miały za zadanie dostarczenie uczniom pozytywnego ładunku emocjonalnego i satysfakcji z obcowania ze zwierzętami.

Więcej…

 

Konkurs plastyczny w świetlicy

Dnia 13 maja br. rozstrzygnięty został Świetlicowy Konkurs Plastyczny. Zadaniem dzieci było samodzielne wykonanie pracy plastycznej na podstawie opowiadania Renaty Piątkowskiej pt. „Babcia”. Wyobraźnia dziecięca i umiejętności plastyczne pozwoliły uczestnikom konkursu stworzyć różnymi technikami wspaniałe prace. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział.

Wyniki konkursu:

Więcej…

 

Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny „Pocztówka z krainy szczęśliwego dzieciństwa”

W kwietniu został przeprowadzony Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny „Pocztówka z krainy szczęśliwego dzieciństwa”. Organizatorami byli nauczyciele pracujący w świetlicy w Zespole Szkół numer 2.

Zadaniem uczestników było wykonanie kartki pocztowej dowolną techniką, będącą jednocześnie wspomnieniem szczęśliwych chwil z dzieciństwa. Oceniając nadesłane prace panie brały pod uwagę przede wszystkim: samodzielność wykonania, oryginalność, użyty materiał oraz walory artystyczne. Komisja w składzie nauczycieli ze świetlicy, po trudnych naradach wyłoniła 3 zwycięzców.

Z ogromną przyjemnością informuję, że II miejsce zajęła uczennica naszej szkoły – Julia Kobza z klasy Ib. Julia otrzymała naturalnie dyplom i nagrody. Serdecznie gratuluję i zapraszam do udziału uczniów w kolejnych konkursach.

Więcej…

 

Drzewko marzeń - warsztaty plastyczne dla dzieci

Nauka czerpania radości ze wspólnych zabaw jest nadrzędnym celem prowadzonych przez nas zajęć. Integrujemy zespół świetlicowy rozwijając wyobraźnię i kreatywność naszych wychowanków. Dzieci wypowiadają się na określony temat, aktywnie uczestnicząc w zajęciach. Wykonują prace plastyczne rozwijając sprawność manualną i ruchową.

W trakcie dzisiejszych zajęć uczniowie zainspirowani piosenką z repertuaru "Fasolek" pt: "Fantazja", stworzyli świetlicową "pajęczynę marzeń". Następnie wykorzystując przygotowane materiały, z wielkim zaangażowaniem przystąpili do tworzenia własnych "drzewek marzeń". Realizacja projektu dostarczyła wiele emocji i pozytywnych wrażeń. Stała się inspiracją do dalszych działań i pozwoliła uwierzyć w prawdziwość słów zaczerpniętych z refrenu piosenki, że... "fantazja jest od tego, aby bawić się na całego".

Efektem naszych zajęć były przepiękne prace plastyczne.

Nauczyciele - wychowawcy świetlicy

Więcej…

 

Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny pt. „Pisanka Wielkanocna”

Propagując tradycję folkloru związanego ze świętami wielkanocnymi oraz wymianę wiedzy i doświadczeń na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego zdobienia pisanek,  panie nauczycielki ze świetlicy w Zespole Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi zorganizowały Międzyświetlicowy  Konkurs Plastyczny pt. „Pisanka Wielkanocna”.

Do konkursu zgłoszono bardzo dużo pisanek. Uczestnicy biorący udział w konkursie prześcigali się w pomysłowości wykonywanych prac, które z dużym zainteresowaniem oglądali uczniowie na zorganizowanej wystawie.

Celem konkursu było:

  • zachowanie tradycji wykonywania pisanek wielkanocnych,
  • propagowanie tradycji związanej z wykonywaniem ozdób na Święta Wielkanocne i popularyzacja różnorodnych form twórczości ludowej,
  • pobudzenie inwencji twórczej w zakresie wykonywania ozdób wielkanocnych,
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej, pomysłowości oraz uzdolnień plastycznych dzieci.

W konkursie wzięli udział uczniowie w wieku od 6 do 10 lat, którzy wykonali przestrzenną pisankę wykorzystując różnorodne surowce i materiały.

Więcej…

 

Świetlicowe „Spotkanie z poezją”

Dnia 20 marca 2015r. w świetlicy szkolnej odbyło się podsumowanie  i wręczenie nagród zwycięzcom I Konkursu Recytatorskiego pt. „Spotkanie z poezją”. Konkurs przeprowadzony został 13 marca br. Udział w konkursie wzięło 16 wychowanków świetlicy szkolnej z klas I – IV. Dzieci zaprezentowały wiersze ulubionych autorów. Uczniowie recytując wiersze zadbali o odpowiednią dykcję, intonację i interpretację tekstu.  Jury miało wielką trudność w wybraniu jednego zwycięzcy. Dlatego postanowiło, iż nagrodzeni zostaną wszyscy uczestnicy.

Więcej…

 

Dzień Kobiet w świetlicy

Dnia 06 marca 2015r. po raz kolejny w ramach współpracy z seniorami w naszej świetlicy odbyły się integracyjne warsztaty plastyczne z członkami Pilskiego Klubu Seniora. Tym razem tematem spotkania był Dzień Kobiet. Nasi wychowankowie wraz z członkami szkolnego koła teatralnego stworzyli "pod okiem" doświadczonych trenerów piękne kartki okolicznościowe. Zajęcia zachęciły dzieci do bezinteresownego i świadomego czynienia dobra na rzecz innych,szczególnie w przededniu tak uroczystego święta jakim jest Dzień Kobiet.

Więcej…

 

Świetlicowy X Factor

Dnia 10 lutego 2015r. w świetlicy szkolnej odbył się I Konkurs Wokalny  "Świetlicowy X Factor". Na przesłuchania zgłosiło się prawie 50 naszych wychowanków z klas I - IV. Uczestnicy prezentowali wysoki poziom artystyczny i szeroki zakres zainteresowań muzycznych, który miał swoje odzwierciedlenie w prezentowanych utworach. Jury oceniając wokalistów zwracało uwagę na oryginalność wykonania, interpretację, intonację i dykcję. Nie bez znaczenia była też choreografia do piosenek przygotowana przez wykonawców.

Laureatami konkursu zostali:

  • I miejsce: Julia Czerniawska i Aleksandra Kopacz z klasy1b ;
  • II miejsce: Oliwia Królewicz i Jadwiga Witkowska z klasy 2a ;
  • III miejsce : Agnieszka Maćkowiak z klasy 1e; Alicja Knozowska z klasy 2a; Julia Kobza z klasy 1b; duet - Sandra Chwiłowicz i Jagoda Turska z klasy 3c; duet - Emilia Pawlik i Maria Świstak z klasy1e; zespół wokalny z klasy1a w składzie: Kornelia Spód, Alicja Szewczyk, Joanna Pufahl, Maria Mindykowska;

Więcej…

 

W karnawale jest wspaniale

Dnia 13.01.2015r. w świetlicy szkolnej po raz kolejny odbyły się integracyjne warsztaty plastyczne z członkami Pilskiego Klubu Seniora pt. „W karnawale jest wspaniale”. Tematem zajęć było wykonanie maski karnawałowej. Spotkanie pod kierunkiem doświadczonej instruktorki p. Anny Budych oraz pań: Wandy Piszczeckiej i Grażyny Wołyniec  (członkiń Klubu) było dla dzieci ogromnym przeżyciem i pozwoliło rozwinąć ich wyobraźnię oraz umiejętności manualno – plastyczne. W efekcie powstały przepiękne maski karnawałowe. W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję integracji z pilskimi Seniorami, a Seniorzy mogli pokazać młodemu pokoleniu swe doświadczenie i zdobyte umiejętności.

Spotkanie dostarczyło obu stronom dużo satysfakcji i radości ze wspólnie spędzonego czasu.

Więcej…

 

Świetlicowy Konkurs Plastyczny pt. „Świąteczna Ozdoba”

W dniach od 8 do 18 grudnia 2014r. uczniowie świetlicy mieli możliwość wzięcia udziału w Świetlicowym Konkursie Plastycznym pt. „Świąteczna Ozdoba”. Celem konkursu było promowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych oraz wrażliwości artystycznej u dzieci, a także promowanie osiągnięć wychowanków biorących udział w konkursie. Prace zostały podzielone na te, które wykonali uczniowie w świetlicy, a także na te, które zostały przygotowane w domu.

Więcej…

 

Kolędy i pastorałki w swietlicy

Dnia 17 grudnia w świątecznie udekorowanej świetlicy słychać było śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu Męskiego Zespołu Wokalnego z Pilskiego Domu Seniora, który tego dnia wystąpił dla naszych wychowanków. Koncert dostarczył  wiele emocji i radości przybliżając nam jedną z najpiękniejszych tradycji Bożego Narodzenia, jakim niewątpliwie jest wspólne śpiewanie kolęd.

Więcej…

 

Strona 1 z 2