Świetlica 2015/2016

Dzień Matki – warsztaty plastyczne

Dnia 20.05.2016 r. w związku ze zbliżającym się Dniem Matki, w ramach współpracy z sekcją plastyczną Pilskiego Klubu Seniora, w świetlicy szkolnej obyły się kolejne warsztaty plastyczne. Nasi wychowankowie pod okiem instruktorek Pani Anny Sonder i Pani Anny Budych wykonali drobne upominki dla rodziców. Spotkanie dostarczyło nam dużo wrażeń i wprowadziło w radosny nastrój

Więcej…

 

Spotkanie z absolwentami

Dnia 19.05.2016 r. w ramach obchodów 70- lecia ,,Dwójki” świetlica szkolna zorganizowała spotkanie z absolwentami szkoły. Naszymi gośćmi byli Pan Piotr Kozłowski i Pan Paweł Borowik, którzy na co dzień są ,,strażnikami Prawa” i pracują w powiatowej Komendzie Policji w Pile. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wspomnień naszych gości ze szkolnych lat. Następnie odpowiadali na pytania dzieci, które dotyczyły szczególnie obecnie wykonywanego przez panów zawodu. W trakcie spotkania uczniowie mieli też okazję obejrzeć policyjny radar drogowy, przymierzyć kamizelkę kuloodporną i zobaczyć inne akcesoria policyjne. Nasi goście wykorzystali wspólnie spędzony również na pogadankę dotycząca niebezpieczeństw czyhających na dzieci we współczesnych świecie. Udzielili ucznia cennych rad i wskazówek jak dbać o własne bezpieczeństwo. Zorganizowane spotkanie utrwaliło w naszej pamięci ,,70- te” Urodziny Dwójki jako wielkie wydarzenie szkolne.

Więcej…

 

Wesoły kabaret o tematyce zdrowotnej

W dniach 19 i 20 kwietnia w ramach Dni Kultury Zdrowotnej odbyło się przedstawienie teatralne przygotowane przez uczennice klasy III a oraz klasy III d należące do koła teatralnego. Uczennice pod okiem pani Karoliny Kochmańskiej przygotowały „Wesoły kabaret o tematyce zdrowotnej”. Swoje umiejętności aktorskie uczennice prezentowały przed klasami pierwszymi oraz wychowankami świetlicy szkolnej. Celem przedstawienia było przede wszystkim przekazanie wiedzy o zdrowym stylu życia oraz kształtowanie nawyków higienicznych.

Więcej…

 

Warsztaty ekologiczne pt. „Zostańmy ekobohaterami

Dnia 15 kwietnia br. w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty ekologiczne pt. „Zostańmy ekobohaterami”. W trakcie zajęć dzieci miały okazję dowiedzieć się: jak i po co segregować odpady, co się dzieję ze śmieciami w sortowni, a co kiedy nie trafiają do śmietnika oraz czym jest recykling. Wszystkie te poważne i niezwykle istotne sprawy przedstawione zostały w sposób zabawny, przy aktywnym udziale dzieci. Na podsumowanie zajęć wychowankowie świetlicy samodzielnie posegregowali zgromadzone w sali odpady podczas zabawy w „ekośmieciarki” i złożyli przysięgę „ekobohatera”. Miejmy nadzieję, że ta lekcja ekologii na długo zapadnie dzieciom w pamięć, a na korytarzach naszej szkoły nie pojawi się już żaden niechciany śmieć.

Więcej…

 

Wiem, co jem

Dnia 08.04.2016r. w naszej świetlicy odbył się konkurs wiedzy o zdrowiu pod hasłem ,, Wiem, co jem”. Konkurs przeznaczony był dla wychowanków świetlic szkolnej. Uczniowie rozwiązywali zagadki a także odpowiadali na pytania otwarte. Celem konkursu było promowanie zdrowego odżywiania się.

Wyniki konkursu:

 • I miejsce: Anna Pawlak kl. I b
 • II miejsce Alicja Witkowska kl. Id
 • III miejsce: Maja Lewandowska kl. I b

Więcej…

 

Konkurs Recytatorski

Włączając się do działań wychowawczych szkoły promujących edukację czytelnicza wśród uczniów, świetlica szkolna dnia 07.04.2016 r. zorganizowała Konkurs Recytatorski. Uczestników oceniało trzyosobowe jury : pani Alicja Skibicka, pani Marcelina Kabacińska i pani Marta Sprenger, zwracając uwagę na znajomość prezentowanego wiersza, interpretację utworu i ogólny wyraz artystyczny.

Więcej…

 

Warsztaty plastyczne w Muzeum Okręgowym

Dnia 22 marca 2016 roku wychowankowie naszej  świetlicy pod opieką p. B.Dąbrowskiej-Usurskiej udali się z kolejną wizytą do Muzeum Okręgowego w Pile. Tym razem tematem spotkania były warsztaty plastyczne zorganizowane przez pracowników muzeum z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych.W efekcie powstały piękne ozdoby będące symbolami Świąt Wielkanocnych.Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki.

Więcej…

 

II miejsce w V Międzyświetlicowym Turnieju Gier i Zabaw Sportowych

We wtorek 15 marca w Szkole Podstawowej nr 5 w Pile odbył się V Międzyświetlicowy Turniej Gier i Zabaw Sportowych. Do uczestnictwa w turnieju zostały zaproszone wszystkie świetlice przy szkołach podstawowych w naszym mieście, aby propagować ruch i aktywność sportową wśród swoich wychowanków. Zestaw zadań sportowych, w których współzawodniczyli uczniowie obejmował sześć zabaw. Były między innymi biegi sztafetowe, rzuty do celu, podskoki, ćwiczenia równoważne i inne. Turniej przebiegał w miłej i sportowej atmosferze.

W rywalizacji sportowej drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce w składzie:

 • Natalia Kasińska kl.Ic
 • Leon Witkowski kl.Ib
 • Dominika Kasińska kl.IIc
 • Piotr Boroń kl.IIc
 • Antonina Mankiewicz kl.IIc
 • Maja Pilarska kl.IIIb
 • Dominik Boroń kl.IIIb

Dziękujemy rodzicom i wychowawcom.

Więcej…

 

Konkurs na pisankę

Kolorowe pisanki wielkanocne to elementy, bez których nie wyobrażamy sobie Wielkanocy. Malowane, skrobane, oklejane, barwne lub monochromatyczne – pomysłów na ozdobienie wielkanocnych pisanek jest mnóstwo. 10 marca 2016 r. w naszej świetlicy odbyło się ogłoszenie wyników konkursu na ,,Pisankę wielkanocną”.

Celem konkursu było:

 • rozwijanie wyobraźni plastycznej;
 • kształcenie poczucia piękna i estetyki;
 • kultywowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi;
 • zachęcanie do kreatywnego spędzania wspólnego czasu;
 • popularyzacja sztuki ludowej.

Więcej…

 

X – Factor

Dnia 11.02.2016r. świetlica szkolna zorganizowała II konkurs wokalny X – Factor. Warunkiem uczestnictwa było wystąpienie przed „świetlicową” publicznością i zaśpiewanie dowolnie przez siebie przygotowanej piosenki. Spośród uczniów klas I–III zgłosiło się ponad 20 kandydatów. Profesjonalne jury oceniało występy naszych „artystów” i po „burzliwych” naradach wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach:

W kat. klas 1:

 • 1 miejsce – Sandra Januszewska i Julia Zajkowska kl. Ia

W kat. klas 2:

 • 1 miejsce – Zuzia Piaseczna kl.IIe
 • 2 miejsce – Agnieszka Maćkowiak IIe
 • 3 miejsce – Przemek Czapliński IIf
 • Wyróżnienie – Paulina Kowalska IId

W kat. klas 3:

 • 1 miejsce – Zuzanna Krzemińska kl.IIIc
 • 2 miejsce – Jadwiga Witkowska, Oliwia Królewicz i Alicja Knozowska kl. IIIa
 • 3 miejsce – Aleksandra Winkler kl.IIIc
 • Wyróżnienie – Amelia Woźniak i Zuzanna Lisińska kl.IIIc

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie!

Więcej…

 

Konkurs na Maskę Karnawałową

Konkursy plastyczne dla dzieci są cyklicznym elementem pracy naszej świetlicy. Dnia 05.02.2016 r. ogłoszono wyniki szkolnego konkursu na najpiękniejszą maskę karnawałową.

W kat. klas 1:

 • I miejsce - Julia Modzelewska kl.1d
 • II miejsce - Zofia Szafran kl.1e
 • III miejsce – Milena Szymańska kl.1b

W kat. klas 2 :

 • I miejsce – Julia Kobza kl.2b
 • II miejsce – Wiktoria Karżewicz kl.2b
 • III miejsce – Sandra Januzik kl.2e, Alicja Krawczyk kl.2a, Kornelia Spód kl.2a, Zuzanna Szymańska kl.2e

W kat. klas3:

 • wyróżnienia otrzymały : Julia Sadoch kl.3d, Dominika Lewandowska kl.3c, Amelia Smętowska kl.3e

Więcej…

 

Pani Twardowska

Współpraca z Pilskim Klubem Seniora wpisała się już na stałe w kalendarz imprez kulturalnych naszej świetlicy. Tym razem dnia 14 stycznia 2016r. naszymi gośćmi byli członkowie Teatru UBU działającego przy RCK „Fabryka Emocji”- Klub Seniora w Pile, którego instruktorem jest pan Ryszard Bekta. Aktorzy przygotowali dla nas przedstawienie teatralne pt: „Pani Twardowska”. Na scenie wystąpili: pani Jadwiga Butyrowska, pani Gertruda Kowalska, pani Krystyna Górna, pan Władysław Kowalski oraz pan Stanisław Białkowski. Stroje i dekoracje wykonała pani Anna Budych. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z obcowania ze sztuką i zainspirowani występem stworzyli przepiękne prace plastyczne ilustrujące przedstawienie. Bardzo dziękujemy wszystkim wykonawcom i twórcom przedstawienia za występ dla naszych uczniów

Więcej…

 

Kolędowanie

Jedną z tradycji Świąt Bożego Narodzenia jest wspólne kolędowanie. Przyłączając się do tego pięknego zwyczaju świetlica szkolna 18.12.2015 r.zaprosiła uczniów Gimnazjum nr 5 w Pile. Nasi goście zaprezentowali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki z akompaniamentem gitary klasycznej.Koncert pozwolił nam poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego.

Więcej…

 

Strona 1 z 2