SzkołaSzkolna Kasa Oszczedności - PKO BP

SKO - PKO BP

Szanowni Rodzice

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków w Pile, przy współpracy z PKO Bankiem Polskim SA Oddział 1 w Pile,  przystąpiła do programu SKO – Szkolnych Kas Oszczędności, który dedykowany jest uczniom w wieku od 6 do 13 lat.

Program SKO umożliwia dzieciom dostęp do wiedzy ekonomicznej oraz udział w konkursach organizowanych przez Bank. Opiekun SKO w szkole będzie aktywnie krzewił ideę oszczędzania wśród uczniów.

Nie ma żadnych opłat  związanych z rachunkiem SKO, uczeń uzyskuje bezpieczny dostęp do bankowości internetowej dla dzieci oraz oprocentowanie rachunku SKO w wysokości  2,5 % z kapitalizacją tygodniową.

Każdy z Państwa może samodzielnie sprawdzić funkcjonalność nowego SKO na naszej stronie internetowej www.pkobp.pl w zakładce Uczniowie i studenci podmenu Szkolne Kasy Oszczędności.

Na stronie serwisu internetowego SKO www.sko.pkobp.pl zamieszczone jest DEMO, które obrazuje jak bardzo bogata jest jego funkcjonalność:

- zakładanie skarbonek,

- otrzymywanie odznak dla oszczędnych,

- określanie swojego planu oszczędzania,

- pozyskanie informacji przez ucznia ile zyska od określonej kwoty w zadanym okresie czasu,

- itp.

Aby uczeń mógł zostać członkiem SKO:

– rodzic /opiekun prawny musi wyrazić zgodę na przystąpienie dziecka do programu SKO wypełniając i podpisując „Oświadczenie Rodzica”, które przekazuje nauczycielowi opiekującemu się SKO w Szkole,  lub

Gwarantujemy, że SKO to świetna zabawa dla dziecka i nauka oszczędzania.

Zapraszamy

oraz opiekun SKO : Joanna Megger

PLIKI DO POBRANIA