Szkoła

Ogłoszenia, komunikaty

OGŁOSZENIE

Pełna odpłatność za obiady we  październiku  2018 r.

wynosi 73,60  zł. (23 dni x 3,20 zł.)

Wpłaty należy dokonać

od 24.09.2018 r. do  04.10.2018

Wpłaty za obiady uczniów klas I-V - ul. Roosevelta 12, tel. 67 210 52 09

Wpłaty za obiady uczniów klas VI-VIII, i III gimnazjum - ul. Bydgoska 23 , tel. 67 351 05 14  w. 10

w formie gotówkowej przyjmowane będą

od 26.09.2018 r. do  04.10.2018 w godzinach  900 -  1400

Przelewem na konto szkoły: 14 1020 3844 0000 1502 0138 9261

Proszę o przestrzeganie terminu płatności !!!

 

Wydawanie kart obiadowych za  potwierdzeniem przelewu !!!!!

Wykaz podręczników na rok szkolny 2018/2019

Poniżej w pliku pdf znajduje się wykaz podręczników

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

Uczniowie klas I - VIII oraz klas III gimnazjalnych nie kupują podręczników.

Wszystkie podręczniki z wyjątkiem religii (dla uczniów klas I-III) są bezpłatne i będą wypożyczone na rok szkolny w bibliotece szkolnej od września.

Bezpłatne ćwiczenia zostaną przekazane uczniom  we wrześniu.

Wielopokoleniowa Gra Miejska "Nasza Niepodległa"

Szanowni Mieszkańcy Piły!

W związku ze zbliżającymi się ważnymi i bliskimi sercu każdego Polaka rocznicami: 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100 rocznicy wybuchu zwycięskiego powstania wielkopolskiego Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile przy współudziale ZHP Chorągiew Wielkopolska im. Powstańców Wielkopolskich 1918/19 Hufiec im. Stanisława Staszica w Pile ma zaszczyt zaprosić mieszkańców Piły do wzięcia udziału w WIELOPOKOLENIOWEJ GRZE MIEJSKIEJ „NASZA NIEPODLEGŁA”

Celem Gry jest przybliżenie jej uczestnikom informacji dotyczących historii odzyskania niepodległości przez Polskę, historii Powstania Wielkopolskiego oraz roli Piły w tych wydarzeniach.

Gra odbędzie się 6 października 2018 r. w Pile w godzinach 10:00 – 15:00.

Zadaniem uczestników Gry jest poruszanie się ulicami miasta, pomiędzy poszczególnymi punktami kontrolnymi, przy pomocy planu miasta otrzymanego od Organizatora oraz wykonywanie następujących po sobie zadań.

Miejsce zbiórki Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile ul. Roosevelta 12, w godzinach 10:00 – 11:00.

Warunkiem uczestnictwa w Grze Miejskiej jest telefoniczne lub osobiste zadeklarowanie udziału w w/w Grze do  dnia 01.10.2018 r. Zgłoszenie można dokonać w sekretariacie szkoły przy ul. Roosevelta 12 lub ul. Bydgoska 23 na numery telefonów: 67 212 33 94 i 67 351 05 14 podając imię, nazwisko oraz liczbę uczestników.

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY!

MATERIAŁY POMOCNICZE DO GRY MIEJSKIEJ


 

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2017/2018

22 czerwca 2018 roku odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Na boisku szkolnym przy budynku nr 1 spotkali się uczniowie, rodzice i grono pedagogiczne po to, aby świętować podsumowanie osiągnięć dydaktycznych i wychowawczych dzieci. Spośród uczniów klas I – III aż 131 otrzymało tytuł „Uczeń na Medal”. W starszych klasach  tytułem tym zostało uhonorowanych 61 uczniów. Ponadto aż 167 dzieci z klas IV – VII odebrało świadectwo z wyróżnieniem. Serdecznie gratulujemy!

Podczas apelu wręczane były także nagrody dla laureatów konkursu „Frekwencja na 6”. Zwycięzcy nie opuścili w ciągu roku szkolnego ani jednej lekcji oraz ani razu nie spóźnili się na zajęcia. Oprócz tego nagrody książkowe wręczono mistrzom ortografii w poszczególnych poziomach wiekowych, a także zdobywcom najlepszych wyników w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”. Nie zapomniano także o czytelnikach na medal, którzy przeczytali imponującą ilość książek wypożyczanych ze szkolnej biblioteki.

W trakcie części artystycznej wszyscy zebrani mogli wysłuchać mądrego przesłania wiersza Wiery Badalskiej pt. „Wakacyjne przestrogi” oraz posłuchać piosenki pt. „Kolorowy wiatr”, wykonanych przez uczennice klasy V. Na końcu swój energiczny taniec zaprezentowała grupa dziewcząt z klas V – VII.

Następnie nauczyciele, uczniowie i ich rodzice udali się na ostatnie w tym roku szkolnym spotkania w swoich klasach.

Nadeszły upragnione wakacje! Do zobaczenia 3 września.

 

IX Miejski Konkurs Przyroda Ja i Ty

Dnia 22 maja 2018 w Szkole Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich odbyło się uroczyste podsumowanie IX edycji Miejskiego Konkursu Przyroda Ja i Ty. Po pięknej części artystycznej przedstawiono wyniki. Spośród 37 uczestników finału wyróżniono 5 uczniów z pilskich szkół, między którymi znalazła się uczennica naszej szkoły- Natalia Masyra z kl. II b. Pierwsze miejsce zdobyła Sława Łusiewicz, także z kl. II b, która uzyskała największą liczbę punktów. Dodatkowo nasza szkoła także otrzymała wyróżnienie za najlepszy wynik grupowy! Nagrody w imieniu sponsorów: Prezydenta Miasta i Dyrekcji Lasów Państwowych wręczał Zastępca Dyrektora Lasów Państwowych pan Janusz Perkowski oraz organizatorki konkursu panie Anna Sulimierska i Małgorzata Perkowska. Na koniec można było wykonać pamiątkowe zdjęcie z finalistami i organizatorami konkursu.

Więcej…

 

VIII Miejski Konkurs Szkół Podstawowych Miasta Piły „Młody Informatyk”

Dnia 17.05.2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile odbył się finał VIII Miejskiego Konkursu Szkół Podstawowych Miasta Piły
Młody Informatyk”. W konkursie startowali uczniowie ośmiu szkół podstawowych miasta Piła. Uczniowie wykonali zadanie programistyczne w SCRATCH na komputerach.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Kacper Piotrowski SP3 Piła

II  miejsce Maksymilian Jendraszczak SP2 Piła

III miejsce Paweł Przybylski SP6 Piła

Dziękujemy opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu oraz sponsorom: Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej nr2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile
za ufundowanie nagród dla zwycięzców. Organizator konkursu p. Janusz Turczynowicz.

 

Wicemistrzostwo Powiatu Pilskiego w Czwórboju LA

W dniu 14 maja br. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pilskiego w Czwórboju LA, w których uczestniczyło 11 zespołów reprezentujących szkoły z terenu powiatu pilskiego. Drużyna chłopców naszej szkoły zajęła II miejsce i tym samym wywalczyła awans do zawodów rejonowych.

Skład reprezentacji: Dawid Hajduk (VI b), Mateusz Klap (VI a), Nikodem Adamiak (VI c), Xavier Rzeszut (IV a), Nikodem Ceglarek (VI a), Tytus Chmieliński (V a).

Gratulujemy zdobycia srebrnych medali i życzymy powodzenia w zawodach rejonowych.

Więcej…

 

XV Powiatowy i Miejski Turniej Wiedzy o Unii Europejskiej „Teraz Europa”

Dnia 8 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Pile odbył się XV Powiatowy i Miejski Turniej Wiedzy o Unii Europejskiej „Teraz Europa” pod patronatem Prezydenta Miasta Piły. Do rywalizacji przystąpiło 24 uczniów z powiatu pilskiego. Uczestnicy Turnieju mieli do rozwiązania test składający się z 40 pytań. Naszą szkołę reprezentowali: Zofia Czerniel, Jan Jasiukajć, Krzysztof Kusiorski, Karolina Stróżyńska oraz Dawid Turzyński uczniowie klasy VIb. Tytuł laureata otrzymali: Jan Jasiukajć, Dawid Turzyński i Karolina Stróżyńska.

Serdecznie gratulujemy !

Więcej…

 

Spotkanie ze sztuką

Dzisiejszy dzień ze sztuką rozpoczął się od przedstawienia przepięknych prac  Naszej Pani Beaty  Gazdy.  Następnie udaliśmy się do Galerii (Dworzec PKP Piła sala konferencyjna) na wystawę obrazów artystki Małgorzaty Borsukiewicz. Dzieci podziwiały obrazy oraz mogły zapoznać się z ich autorską  interpretacją  malarską i poetycką. Każde dzieło miało dołączony  wiersz autorstwa Dominiki Wróbel.

Dalej Pani Małgorzata zabrała nas do swojego atelier, gdzie dzieci zasypały artystkę mnóstwem pytań. Tam uchyliła nam rąbka tajemnicy i  pokazała jak tworzy swoje arcydzieła. Dziękujemy naszej pilskiej malarce, Pani Małgosi Borsukiewicz  za wspaniałe spotkanie ze sztuką.

Więcej…

 

Wycieczka do Drawieńskiego Parku Narodowego

Dnia 17 maja 2018 r., w ramach projektu pilskiego oddziału Ligi Ochrony Przyrody „System ochrony przyrody w Polsce- jego formy w regionie pilskim na przykładzie Drawieńskiego Parku Narodowego” finansowanego z dotacji Gmina Piła, grupa 23 uczniów uczestniczyła w wycieczce do Drawieńskiego Parku Narodowego. Uczniowie przeszli ścieżką edukacyjną „Jezioro Ostrowieckie” gdzie zapoznali się z florą i fauną największego jeziora w parku. Przeszli wzdłuż Jeziora Czarnego , którego woda charakteryzuje się dużą przejrzystością, wynoszącą średnio 7 metrów. Czarne to jedno z trzech w Polsce jezior meromiktycznych. Ukształtowanie misy jeziornej i położenie w zagłębieniu terenowym powodują, że lokalne wiatry nigdy nie mieszają jego wód do samego dna. Osobliwością jeziora Czarnego jest również odpływ wód. Na południe od krańca jeziora znajduje się zasilane sączącym się z głównego akwenu strumieniem maleńkie oczko stanowiące ponor, czyli miejsce gdzie wody wsiąkają w ziemię, odpływając do głębszych warstw wodonośnych (unikat w skali Polski). Uczestnicy obejrzeli również pozostałości po XIX w. węgorni na rzece Płocicznej oraz zabytkową elektrownię wodną na rzece Drawie. Po filmie prezentującym walory przyrodnicze parku, uczniowie spotkali się przy ognisku z kiełbaskami, Pogoda i humory dopisały, a tych którzy jeszcze w parku nie byli zachęcamy do odwiedzin.

Więcej…

 

Zbiórka makulatury w roku szkolnym 2017/2018 - I etap

Na przełomie grudnia i stycznia przez ponad miesiąc trwała zbiórka makulatury, butelek plastikowych typu PET, płyt CD, DVD i puszek aluminiowych. W akcję zaangażowało się (jak podczas wszystkich zbiórek) wielu rodziców, uczniów i nauczycieli. Podczas akcji zostało przekazanych 3 tony 391 kg surowców i dzięki temu na Radę Rodziców wpłynęło 738,45 zł. Bardzo dziękuję za pełnienie dyżurów Paniom Annie Dwórznik - Cieślak, Marcelinie Guzy, Karolinie Kochmańskiej, Katarzynie Murach, Annie Sieniawskiej, Marcie Sprenger, Marcie Trzebiatowskiej i Agnieszce Zyber - Piosik. Dziękuję również za bardzo dużą pomoc podczas załadunku surowca do kontenera Panom Mariuszowi Mijalskiemu, Grzegorzowi Stachowi i Stanisławowi Jarodzkiemu, a także Uczniom z klasy VI a i gimnazjalistom z klasy III a. Wszystkim pozostałym zaangażowanym Rodzicom, Nauczycielom i Uczniom za udział w zbiórce serdecznie dziękuję.

Agnieszka Płóciennik - organizator

Uczniowie, którzy dostarczyli najwięcej makulatury:

1. Patrycja Król z klasy III b – 252 kg

2. Marika Rebelska z klasy III c – 199,1 kg

3. Maksymilian Jendraszczak z klasy V d – 180,8 kg

Więcej…

 

Konkurs Macmillan Primary School Tournament VI

Dnia 8 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 6 odbyła się VI edycja Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów klas IV-VII szkół podstawowych MACMILLAN PRIMARY SCHOOL TOURNAMENT. W konkursie wzięło udział 47 uczniów z ośmiu pilskich szkół podstawowych. Uczniowie podzielni na cztery kategorie: klasy IV, V, VI oraz VII sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności rozwiązując test. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności językowych oraz popularyzacja języka angielskiego wśród uczniów.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Kacper Artymowicz kl. IV d

Miłosz Bilik kl. V c

Mikołaj Tchorek z kl. V c

Amelia Eljasiak kl. VI a

Nikola Sprenger kl. VII b

Miło mi zakomunikować, że w kategorii klas VI Amelia Eljasiak zajęła III miejsce, a w kategorii klas VII Nikola Sprenger zajęła również III miejsce.

Cieszymy się i gratulujemy wysokiego poziomu wiedzy z zakresu leksyki i gramatyki języka angielskiego!

Uczniów do konkursu przygotowały p. Anna Iwanicka, p. Magdalena Słomion, p. Agata Stawska

Więcej…

 

Dzień Flagi

 

Więcej…

 

Strona 1 z 139

Statystyka

Użytkowników : 17
Artykułów : 1751
Odsłon : 3246355

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości 

BIP Szkoły

Dziennik elektroniczny

Prezentacja szkoły

Szkoła Promująca Zdrowie

Blog sportowy

W zgodzie z naturą

Zbiórka surowców wtórnych

TERMINARZ

Mleko i owoce

Szkoła Odkrywców Talentów

Mali ekspresjoniści

Głos Dwójki

Pobierz ostatni
Głos Dwójki