Szkoła

Mikołajki w świetlicy

Dnia 6 grudnia 2010r. świetlicę szkolną odwiedził „niezwykły” gość – Święty Mikołaj. Do tej wizyty dzieci przygotowywały się od dawna. Wspólnie z nauczycielkami ubrały „drzewko radości” – choinkę, przystroiły okna białymi gwiazdkami i wykonały prace plastyczne na zimowe gazetki.

Radość dzieci na widok gościa była ogromna. Na powitanie nasi wychowankowie zaśpiewali piosenkę „Dziadzio Mikołaj” i rozpoczęła się wspólna zabawa. Dzieci miały wiele pytań do Świętego, głównie dotyczących spełnienia ich marzeń związanych z prezentami mikołajkowymi.

Uczniowie chętnie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Z odpowiedziami na zagadki też nie mieli większych trudności. Wszyscy bawili się doskonale.
Dzieci nie chciały rozstać się z Mikołajem. Dopiero worek cukierków oraz obietnica ponownych odwiedzin za rok pozwoliła zakończyć to spotkanie.
Po wyjściu naszego „niezwykłego” gościa zabawa trwała dalej i dzieci długo jeszcze prezentowały swoje zdolności wokalne oraz doskonale się bawiły przy muzyce karaoke.