Szkoła

XX Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt

Już po raz XX Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile
zaprasza na na Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Dziewcząt,
który odbędzie się 16 marca 2019r.

Pliki do pobrania:

Zaproszenie i szczegółowe informacje

Karta zgłoszenia - plik w formacie worda

Karta zgłoszenia - plik w formacie pdf

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu:

+48 67 212-33-94
607-057-888

lub e-mail spdwojka@op.pl.

Pij wodę z kranu

Od 16 maja 2016r. w naszej szkole znajduje się "Zdrój wodny" - nagroda za zdobycie pierwszego miejsca w zorganizowanym przez firmę Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Pile Sp. z o.o. konkursie fotograficznym pt: „Uroda wody – różne oblicza” (fotografia powyżej). Cieszy się on wielkim zainteresowaniem wśród uczniów, którzy bardzo chętnie z niego korzystają. Napełniają z niego plastikowe butelki lub bezpośrednio piją wodę, zwłaszcza po lekcjach wychowania fizycznego, zabawach na boisku szkolnym w czasie przerw albo w trakcie szczególnie gorących dni.

Uczniowie twierdzą, że woda jest smaczna, zimna, dobra i za darmo. Czyli picie popularnie zwanej "kranówki" ma same plusy. Dzieje się tak dlatego, ponieważ pilska woda dostarczana jest z 14 studni głębinowych, skąd trafia do stacji uzdatniania, w której usuwany jest nadmiar żelaza i manganu - poprzez napowietrzanie i filtrację.  Jakość wody jest nieustannie monitorowana przez laboratorium  badania wody.

Pilska woda wodociągowa również zawiera znaczną ilość wapnia, magnezu i wodorowęglanów, czyli minerałów niezbędnych dla właściwego funkcjonowania organizmu człowieka. Litr wody z pilskich kranów kosztuje  0,0044 zł.

W poniższej tabeli przedstawiamy zawartość składników mineralnych obecnych w pilskiej wodzie wodociągowej oraz (dla porównania) w wodzie źródlanej  Primavera i w naturalnej wodzie mineralnej Arctic.

(źródło: www.mwik.pila.pl)

Zwycięstwo w konkursie „Uroda wody – różne oblicza”

Poprawiony: sobota, 02 lipca 2016 19:41