Szkoła

Międzynarodowy Dzień Kropki

Dnia 18 września bieżącego roku uczniowie klas czwartych naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Kropki, czyli globalnym święcie kreatywności, odwagi i zabawy. Była to akcja organizowana po raz pierwszy w naszej szkole.

Tego dnia, podczas godzin z wychowawcą, czwartoklasiści z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli film o dziewczynce Vashti i jej niezwykłej przygodzie z Kropką, która stała się inspiracją do odkrycia jej talentu. Wychowawcy podczas tych zajęć przeczytali również swoim wychowankom opowiadanie o Vashti. Ponadto w każdej klasie dzieci na wcześniej przygotowanych kolorowych kółkach - kropkach narysowali symbole swoich talentów. Były to talenty sportowe, muzyczne, plastyczne i inne. Po wykonaniu prac mieli za zadanie zrobienie gazetki prezentującej ich twórczość i zrobienie sobie na jej tle wspólnego zdjęcia.

Uczniowie doskonale zrozumieli przekaz filmu i książeczki, dlatego świetnie się bawili przy rysowaniu talentów. Niektórzy uczniowie byli tego dnia ubrani w koszulki czy sukienki w kropki.

Udział szkoły w tym globalnym wydarzeniu był doskonałą okazją do odkrywania uczniowskich talentów oraz do rozbudzania kreatywności.

Oto krótka fotorelacja z tego dnia…