SzkołaBibliotekaWydarzenia w bibliotece w 2010/2011

Wydarzenia w bibliotece

Przedstawienie pt. "W królestwie króla surowców wtórnych"

Od 23.05 2011r do 27.05.2011 r w ramach Tygodnia Ekologicznego w czytelni odbyły się przedstawienia teatralne,w których uczestnicy koła teatralnego prezentowali swoje umiejętności aktorskie. W przepięknej scenerii ekologicznej oraz strojach wykonanych z papieru,reklamówek,worków na śmieci, zakrętek ,butelek przedstawiali sztukę pt. "W Królestwie króla surowców wtórnych". Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas II- III oraz IV i V.

Więcej…

 

Zabawa czytelnicza pt. "Andersenada"

W związku z Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci oraz rocznicą urodzin jednego z największych i najsławniejszych pisarzy baśni  H. Ch. Andersena 4 kwietnia 2011r. odbyła się w bibliotece zabawa czytelnicza pt. "Andersenada", w której wzięli udział uczniowie klas trzecich. Rywalizowali w trzyosobowych zespołach klasowych w takich konkurencjach jak: zgaduj - zgadula, z jakiej baśni pochodzi fragment, podaj tytuł i postać z baśni, kalambury, krzyżówka.

Więcej…

 

Pasowanie na czytelników

W piątek 18 lutego uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w uroczystym pasowaniu na czytelników. Obejrzeli krótkie przedstawienie teatralne pt. "Książki Grzesia" w wykonaniu kółka teatralnego działającego przy czytelni. Zapoznali się z regulaminem oraz z zasadami korzystania z biblioteki. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie ,że będą dbali o książki i szanowali je.Uczniowie są dobrze zorientowani jak należy korzystać z biblioteki oraz szanować wypożyczane książki.Na koniec uroczystości uczestnicy spotkania otrzymali karty czytelnika  i wypożyczyli po raz pierwszy książki do domu.

Więcej…

 

Przedstawienie koła teatralnego

We wtorek 25.01.2011r. i środę 26.01 2010r. uczestnicy koła teatralnego działającego przy czytelni prezentowali klasom VI fragment lektury pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".  Młodzi aktorzy z koła teatralnego w pięknej scenerii zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i zachęcili uczniów klas VI do czytania tej książki.

Więcej…

 

Niesforny Tomek - spektakl koła teatralnego

W czytelni 6 i 7.12.2010r. odbyło się przedstawienie pt. „Niesforny Tomek” na podstawie lektury „ Przygody Tomka Sawyera” Marka Twaina .
Przed klasami V prezentowali się członkowie kółka teatralnego: Marta Michalska, Natalia Praniuk, Magdalena Palacz, Aleksandra Antonowicz, Sandra Kamińska, Bożena Łuczak, Grzegorz Łuczak, Michał Wieczorek, Weronika Erward.

Więcej…

 

Konkurs na hasło promujące bibliotekę

Konkurs na hasło promujący bibliotekę rozstrzygnięty !!!

I miejsce i nagrody książkowe otrzymali:

Alicja Wiśniewska z kl. VIb za hasło:

Moi drodzy przyjaciele
trudnych słów jest bardzo wiele.
Polski język nasz ojczysty
wcale nie jest oczywisty.
Aby rozwiać wątpliwości
i pozbawić was trudności
bibliotekę wam polecam.
Dobrą drogę w niej znajdziecie
po książkowym świecie.
By to było przyjemniejsze,
przy tym także i weselsze,
wiele macie tu atrakcji:
książek, gazet, informacji.
Niech się więc radością stanie
z biblioteki korzystanie!

Więcej…

 

Co się wydarzyło w bibliotece szkolnej?

8 października minęła 100 rocznica śmierci Marii Konopnickiej. Na korytarzu mogliście poczytać informacje o tej pisarce, obejrzeć zdjęcia i lektury, które dla Was napisała. W związku z tą rocznicą odbył się konkurs :" Z jakiej książki Marii Konopnickiej pochodzi fragment czytany przez radiowęzeł szkolny". Z poprawnych odpowiedzi została wylosowana nagroda. Otrzymała ją Ksymena Piwońska z kl. VIb. Fragment pochodził z książki pt. "O krasnoludkach i sierotce Marysi". Gratulujemy Ksymenie, a wszystkich uczniów zachęcamy do brania udziału w konkursach.

Więcej…

 

Tematy pokrewne