Szkoła

Ogłoszenia, komunikaty

WOSP 2019 w naszej szkole

 

Ostanie pożegnanie pani Dyrektor Doroty Frydrych

"Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.
Tak jakbyś nie chciała,s
wym odejściem smucić...
tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,
że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić"
Ks. J. Twardowski

Piątego stycznia 2019 roku odbyło się ostatnie pożegnanie pani Dyrektor Doroty Frydrych. Panią Dyrektor  w obecności rodziny, przyjaciół, byłych i obecnych pracowników szkoły, uczniów i ich  rodziców, przedstawicieli zaprzyjaźnionych szkół, instytucji i zakładów pracy pożegnało wielu zacnych gości z  Prezydentem Miasta Piły  Piotrem Głowskim na czele.

Uroczystą mszę świętą w kościele pw. św. Antoniego w Pile odprawił proboszcz parafii, br. Tomasz Wołoszyn, który w wygłoszonym kazaniu wspominał panią Dyrektor m.in. w wymiarze rodzinnym, podkreślając jej ogromną miłość do najbliższych, a także w wymiarze zawodowym, przypominając, że „była człowiekiem z wielka pasją, której była bezgranicznie oddana, a zarazem też z wizją, do której realizacji skutecznie dążyła”, budząca podziw swoją rozległą wiedzą, a także wielką energią.

Więcej…

 

Świętej pamięci dyrektor Dorota Frydrych

 

Z ogromnym bólem przyjęliśmy wiadomość o nagłej śmierci

w dniu 1 stycznia 2019 roku

mgr Doroty Frydrych

Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile

Z wielkim żalem wszyscy pochylamy się w tych dniach nad wspomnieniami o Pani Dyrektor. Odeszła od nas nagle, zostawiając nas ze świątecznymi życzeniami i noworocznymi marzeniami o nowym, jeszcze lepszym roku, który miał nadejść, a wiemy już dziś, że taki nie będzie...

Była człowiekiem z pasją, konsekwentnie realizującym swoje marzenia.

Przyglądając się pracy mamy, nauczycielki fizyki i chemii, sama zapragnęła uczyć. Otrzymując tytuł magistra bibliotekoznawstwa i informacji naukowej, a następnie ukończywszy studia podyplomowe z filologii polskiej, na stałe związała się z naszą szkołą. Od  1988 roku pracowała jako nauczyciel języka polskiego. Nieustannie podnosiła swoje kompetencje i kwalifikacje zawodowe.

Więcej…

 

Wywiad z panią dyrektor Dorotą Frydrych

Taka była, kompetentna, wymagająca, serdeczna, rodzinna. Praca w bibliotece wydawała się jej za spokojna. Szukała większych wyzwań, większej aktywności zawodowej.

O marzeniach z dzieciństwa, pracy dyrektora, ulubionych potrawach wigilijnych i prezentach pod choinkę – w ostatnim wywiadzie do gazetki szkolnej Głos Dwójki

Wywiad z panią  dyrektor Dorotą Frydrych

 

Każdy z nas w dzieciństwie chciał kimś zostać, np. strażakiem lub piosenkarką. Czy Pani marzenia się spełniły?

Pewnie jak wielu dzieciom różne zawody przychodziły mi do głowy. Szczególnie utkwił mi w pamięci taki moment, kiedy chciałam być piosenkarką. Brałam lampę stojącą i zakończenie tej lampy było dla mnie mikrofonem (wtedy nie było mikrofonów przenośnych). Śpiewałam do niej. Jednak od wielu, wielu lat chciałam być nauczycielką. Moja mama również była nauczycielką fizyki i chemii, więc na co dzień mogłam obserwować, na czym polega praca pedagoga.  I to moje marzenie się spełniło.

Z doświadczeń naszych bliskich wiemy, że niektórzy nie trafili na swój zawód i wykonują go bez pasji, a czy Pani żałowała kiedyś, ze wybrała pracę w szkole?

Nie, nigdy nie żałowałam. Jestem magistrem bibliotekoznawstwa i informacji naukowej. W latach 80 – tych, kiedy studiowałam, był to bardzo atrakcyjny, nowy kierunek, na który trudno było się dostać. Już wtedy mieliśmy zajęcia z komputerami. W momencie, gdy skończyłam studia stwierdziłam, że praca w bibliotece jest zbyt spokojna dla mnie. Poszukiwałam większych wyzwań i większej aktywności zawodowej. Język polski był zawsze moim ulubionym przedmiotem, więc ukończyłam studia podyplomowe z filologii polskiej. Kiedy rozpoczęłam pracę w szkole, od razu zostałam zatrudniona na stanowisku nauczyciela języka polskiego. W tej chwili nie uczę naszego ojczystego języka ze względu na wiele obowiązków, a rada miasta zwolniła mnie z realizacji godzin dydaktycznych z tego powodu, że jesteśmy dużą szkołą  - 48 oddziałów, ponad tysiąc uczniów, administrowanie dwoma budynkami, koordynowanie działań dotyczących nauczania i wychowania zajmują bardzo dużo czasu. Ale żałuję, że mam ograniczony kontakt z wami, spotykamy się tylko na korytarzu, czasami podczas uroczystości szkolnych.

Z nauczycielami mamy do czynienia codziennie na lekcjach, z  dyrektorem szkoły rzadziej. Wiemy, że ma Pani bardzo dużo obowiązków. Czy mogłaby Pani zgłębić ten temat na czym polega praca dyrektora?

Na pewno rola dyrektora na przestrzeni lat bardzo się zmieniła. W ostatnim czasie doszło  nam, dyrektorom, wiele obowiązków związanych z prowadzeniem szkoły. Dyrektor musi posiadać wiedzę z zakresu finansów, orientować się w sprawach kadrowych, remontowych, znać przepisy dotyczące bezpieczeństwa, dydaktyki i wychowania. Umieć organizacyjnie wszystko dopiąć. Cieszę się, że mam pracowników do pomocy, ale mimo wszystko pełną odpowiedzialność za funkcjonowanie szkoły ponoszę ja. Najbliższe memu sercu są zagadnienia związane z nauczaniem. Tych działań wiele, ale mam czterech bardzo kompetentnych wicedyrektorów, którzy mi pomagają. Podlega mi również pion administracyjno – obsługowy – ponad 40 osób. Pracowników w szkole jest około 150, w tym ponad 100 nauczycieli. Wszyscy staramy się tak działać, abyście mieli jak najlepsze warunki do nauki.

Na koniec mamy jeszcze pytanie niedotyczące pracy. Święta Bożego Narodzenia zbliżają się już wielkimi krokami. Chciałybyśmy zapytać o ulubione potrawy, może jakieś prezenty, które zapadły Pani w pamięci.

Jeżeli chodzi o ulubione potrawy to jestem tradycjonalistką. U mnie na wigilijnym stole goszczą te same potrawy jak pewnie w większości waszych domów. Cieszę się, że jest to okazja, żeby zjeść, np. pierogi z kapustą i grzybami, makiełki. Świetnie wychodzi mi karkówka pieczona, lubię z dużą ilością czosnku. Piekę tradycyjny sernik, również dla młodszego syna i jego rodziny. Uwielbiam pieczonego karpia, a łowiony w okresie świątecznym jest najsmaczniejszy. Prezent, który najbardziej utkwił mi w pamięci, to biżuteria otrzymana od męża.

Drodzy Uczniowie, z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzę Wam wspaniałych, radosnych chwil spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, sukcesów w nauce i spełnienia najskrytszych marzeń w nadchodzącym Nowym 2019 Roku.

Paulina Gniot i Adrianna Gorlas

 

Dekorowanie choinki bożonarodzeniowej

Dnia 15 grudnia 2018 r. klasa I f wzięła udział w dekorowaniu Choinki Miejskiej. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów i rodziców drzewko wyglądało pięknie. Ubieranie choinki sprawiło wszystkim wiele radości. Klasa otrzymała  zaproszenie do kina, dyplom oraz pyszne ciasteczka. Składam serdeczne podziękowania wszystkim uczniom i rodzicom, którzy przyłączyli się do wspólnej zabawy. To był miło spędzony czas.

Więcej…

 

Cuda i cudeńka z wikliny papierowej

Włączając się w miejskie bożonarodzeniowe działania przedświąteczne Zespół Nauczycieli Przedmiotów Artystycznych we współpracy z Pilskim Klubem Seniora zorganizował dwudniowe warsztaty integracyjne dla nauczycieli i uczniów naszej szkoły, przeprowadzone przez plastyka p. Annę Budych wraz z sekcją "Kuferek Różności" pt: "Cuda i cudeńka z wikliny papierowej". Spotkania odbyły się 13 i 14 grudnia 2018r. w Klubie Seniora przy ul. Bydgoskiej 68 w Pile. Celem spotkania była promocja aktywnych form spędzania czasu wolnego poprzez poszerzanie wiedzy i zainteresowań artystycznych. Głównym założeniem było planowe działanie ukierunkowane na odkrycie nowych technik oraz nabycie umiejętności niezbędnych do ich realizacji. Podczas pracy, fantazji i kreatywności uczestników nie było końca. Nauczyciele zdobyli dodatkowe umiejętności swobodnego i otwartego sposobu pracy z dziećmi. Uczniowie zaś rozwijali swe zdolności "pod okiem" fachowego instruktora, który wspierając i zachęcając do wysiłku, doprowadził każdego do osiągnięcia sukcesu na miarę jego możliwości. Uczestnicy zajęć wykonali własnoręcznie elementy dekoracyjne kojarzące się z zimą i świętami Bożego Narodzenia. Na zakończenie warsztatów każdy mógł pochwalić się swoimi wspaniałymi dziełami, które następnie zabrał do domu. Tegoroczne spotkania były okazją do wspaniałej integracji międzypokoleniowej i atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego w oczekiwaniu na nadchodzące święta...

Więcej…

 

Ślemy świąteczne życzenia do brytyjskiej rodziny królewskiej

Świąteczna korespondencja z rodziną królewską jest tradycją w naszej szkole… I tym razem, grupa uczniów, wraz z p. Joanną Ficerman, przygotowała niespodziankę dla brytyjskich monarchów. W szkole został przeprowadzony konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Jury konkursowe, podczas obrad 10 grudnia 2018 r., miało „twardy orzech do zgryzienia”, bowiem wszystkie prace były starannie wykonane i przemyślane, ale ostatecznie przyznało pierwszą nagrodę Karolinie Miedzianowskiej z klasy 3f (oddział gimnazjalny). Praca Karoliny zostanie wysłana wraz z życzeniami od całej społeczności szkolnej – uczniów i grona pedagogicznego - do Królowej Elżbiety II. Dwie wyróżnione prace: Kingi Lis z klasy 4c i Antoniny Mankiewicz z klasy 5c wyślemy do pozostałych członków rodziny królewskiej – księżnej Kate i księcia Williama z dziećmi oraz księżnej Meghan i księcia Harry’ego.

Gratulujemy!

Więcej…

 

Zapraszamy na zimowiska

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zimowisk.

Więcej…

 

Spotkanie z Mikołajem podczas Pilskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

14 grudnia 2018 roku, grupa uczniów z klasy 4f wraz z wychowawczynią, wybrała się na Plac Staszica, aby wziąć udział w atrakcjach przygotowanych w ramach Pilskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego. Na placu stanęło kilkanaście domków, w których mogliśmy obejrzeć ozdoby świąteczne, zabawki oraz skosztować świątecznych potraw z różnych regionów Polski. W oczekiwaniu na św. Mikołaja i jego orszak, poszaleliśmy na karuzelach i zajrzeliśmy do żywej stajenki, gdzie nakarmiliśmy kozy i owieczki (niektórzy z nas nawet odważyli się je pogłaskać!), a następnie obejrzeliśmy spektakl teatralny „Jak Mikołaj urwał się z choinki” w wykonaniu Teatru Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry. Pełne emocji popołudnie minęło nam niepostrzeżenie – na koniec wyściskaliśmy jeszcze marznącego na ławeczce Stanisława Staszica i pomaszerowaliśmy do domu!

Więcej…

 

V Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek

Dnia 10 grudnia 2018r. w Regionalnym Centrum Kultury w Pile odbył się V Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek. Na scenie Teatru Miejskiego wystąpili młodzi wokaliści z pilskich szkół. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Aleksandra Kopacz (5b) i Justyna Kurasz (3A). Konkursowe wykonania kolęd i pastorałek oceniało profesjonalne jury, które biorąc pod uwagę właściwy dobór repertuaru, interpretację, dykcję i poziom warsztatu wokalnego uczestników, przyznało III MIEJSCE Aleksandrze Kopacz za wykonanie kolędy "Gdy się Chrystus rodzi" w kategorii klas 4-6 SP oraz II MIEJSCE Justynie Kurasz za wykonanie kolędy "Cicha noc" w kategorii klas 7-8 SP oraz III klas Gimnazjum. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Zapraszamy całą społeczność uczniowską, dyrekcję, grono pedagogiczne oraz pracowników szkoły, na uroczysty Koncert Laureatów połączony z wręczeniem nagród, który odbędzie się podczas "Wigilii Miejskiej" 16.12. 2018r. (niedziela) o godz. 15.00 na Placu Staszica w Pile.

Więcej…

 

Turniej mikołajkowy

Dnia 4 grudnia 2018 roku uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi rodzicami wzięli udział w turnieju mikołajkowym. Wszystkich przybyłych uczestników zabawy powitała  pani Justyna Klocek. Dzieci z wielką radością przywitały  Świętego Mikołaja i w prezencie zaśpiewały mu piosenkę pt. „A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna”. Następnie rozpoczęły się rodzinne zmagania w różnych konkurencjach sportowych. Ciekawe zabawy sportowe przygotował i przeprowadził zawsze niezawodny pan Jarosław Chwałek. Wszyscy uczestnicy wtorkowego turnieju wspaniale się bawili. Dzieci spędziły niezapomniane chwile ze swoimi rodzicami, a w nagrodę za wielkie zaangażowanie i sportową rywalizację klasy otrzymały słodycze oraz pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę i mile spędzone popołudnie.

Więcej…

 

Strona 1 z 144

Statystyka

Użytkowników : 30
Artykułów : 1806
Odsłon : 3312511

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 54 gości 

BIP Szkoły

Dziennik elektroniczny

Fizyka Liga zadaniowa

Prezentacja szkoły

Szkoła Promująca Zdrowie

Blog sportowy

W zgodzie z naturą

Zbiórka surowców wtórnych

TERMINARZ

Mleko i owoce

Szkoła Odkrywców Talentów

Mali ekspresjoniści

Głos Dwójki

Pobierz ostatni
Głos Dwójki