Szkoła

Ogłoszenia, komunikaty

V Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek

Dnia 10 grudnia 2018r. w Regionalnym Centrum Kultury w Pile odbył się V Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek. Na scenie Teatru Miejskiego wystąpili młodzi wokaliści z pilskich szkół. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Aleksandra Kopacz (5b) i Justyna Kurasz (3A). Konkursowe wykonania kolęd i pastorałek oceniało profesjonalne jury, które biorąc pod uwagę właściwy dobór repertuaru, interpretację, dykcję i poziom warsztatu wokalnego uczestników, przyznało III MIEJSCE Aleksandrze Kopacz za wykonanie kolędy "Gdy się Chrystus rodzi" w kategorii klas 4-6 SP oraz II MIEJSCE Justynie Kurasz za wykonanie kolędy "Cicha noc" w kategorii klas 7-8 SP oraz III klas Gimnazjum. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Zapraszamy całą społeczność uczniowską, dyrekcję, grono pedagogiczne oraz pracowników szkoły, na uroczysty Koncert Laureatów połączony z wręczeniem nagród, który odbędzie się podczas "Wigilii Miejskiej" 16.12. 2018r. (niedziela) o godz. 15.00 na Placu Staszica w Pile.

Więcej…

 

Ślemy świąteczne życzenia do brytyjskiej rodziny królewskiej

Świąteczna korespondencja z rodziną królewską jest tradycją w naszej szkole… I tym razem, grupa uczniów, wraz z p. Joanną Ficerman, przygotowała niespodziankę dla brytyjskich monarchów. W szkole został przeprowadzony konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Jury konkursowe, podczas obrad 10 grudnia 2018 r., miało „twardy orzech do zgryzienia”, bowiem wszystkie prace były starannie wykonane i przemyślane, ale ostatecznie przyznało pierwszą nagrodę Karolinie Miedzianowskiej z klasy 3f (oddział gimnazjalny). Praca Karoliny zostanie wysłana wraz z życzeniami od całej społeczności szkolnej – uczniów i grona pedagogicznego - do Królowej Elżbiety II. Dwie wyróżnione prace: Kingi Lis z klasy 4c i Antoniny Mankiewicz z klasy 5c wyślemy do pozostałych członków rodziny królewskiej – księżnej Kate i księcia Williama z dziećmi oraz księżnej Meghan i księcia Harry’ego.

Gratulujemy!

Więcej…

 

Turniej mikołajkowy

Dnia 4 grudnia 2018 roku uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi rodzicami wzięli udział w turnieju mikołajkowym. Wszystkich przybyłych uczestników zabawy powitała  pani Justyna Klocek. Dzieci z wielką radością przywitały  Świętego Mikołaja i w prezencie zaśpiewały mu piosenkę pt. „A Mikołaj pędzi, a Mikołaj gna”. Następnie rozpoczęły się rodzinne zmagania w różnych konkurencjach sportowych. Ciekawe zabawy sportowe przygotował i przeprowadził zawsze niezawodny pan Jarosław Chwałek. Wszyscy uczestnicy wtorkowego turnieju wspaniale się bawili. Dzieci spędziły niezapomniane chwile ze swoimi rodzicami, a w nagrodę za wielkie zaangażowanie i sportową rywalizację klasy otrzymały słodycze oraz pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę i mile spędzone popołudnie.

 

Złoty medal Mistrzostw Piły w Piłce Ręcznej Chłopców Klas VII

W dniu 1 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Pile odbył się finał Mistrzostw Piły Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej Chłopców Klas VII. Tydzień wcześniej odbył się turniej eliminacyjny, w którym drużyna „Dwójki” zajęła pierwsze miejsce. W półfinale po wyrównanym i zaciętym boju pokonaliśmy drużynę SP 4 w Pile. W finale nasz zespół zagrał bardzo twardo w obronie i skutecznie w ataku nie dając większych szans drużynie SP 11 w Pile. Mecz finałowy wygraliśmy 11:2. Najlepszym zawodnikiem meczu finałowego został nasz zawodnik Bartosz Stelmach. Gratulujemy wspaniałej postawy wszystkim naszym reprezentantom. Drużyna w składzie: Bartosz Stelmach, Mateusz Klap, Bartosz Durka, Mikołaj Starkowski , Jakub Król, Oskar Marchut, Adam Orłowski, Oliwier Maćkowiak, Nikodem Krzyżanek. W eliminacjach zagrali: Alan Szumski i Bartosz Starkowski.

Więcej…

 

Świetlicowy Konkurs Recytatorski „Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”.

Dnia 26 listopada w naszej świetlicy odbył się konkurs recytatorski pt.:„Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci i uwrażliwienie na piękno poezji. W konkursie wzięło udział 29 uczniów z klas I-III. Dzieci z wielkim zapałem i zaangażowaniem wyrecytowały wybrane przez siebie wiersze. Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:

Kategoria klas I:

I miejsce – Wanda Fons kl. Ib
II miejsce – Amelia Gugałka kl. Ia
III miejsce – Piotr Gradecki kl. Ic

Wyróżnienia: Antoni Kwok kl. Ic, Hanna Potecka kl. Ic, Barbara Wawrzos kl. If, Krystian Krawczyk kl. If, Liliana Popławska kl. If

Kategoria klas II i III:

I miejsce – Damian Błauciak kl. II b
II miejsce – Zuzanna Grygier kl. IIb
III miejsce – Sebastian Dorau kl. IIb, ex aequo – Kornelia Czermak kl. IIc
Wyróżnienia: Zuzanna Słodowa kl. IIa, Sława Łusiewicz kl. IIIb

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

Więcej…

 

Mistrz Tabliczki Mnożenia

Dnia  27 listopada 2016 roku w „Dwójce” odbył się szkolny etap konkursu matematycznego  "Mistrz Tabliczki Mnożenia" dla uczniów klas IV. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile. Do konkursu przystąpiło 23 uczniów  klas IV. Uczniowie rozwiązywali test matematyczny składający się z 60 przykładów o różnym stopniu trudności. Na jego rozwiązanie uczestnicy mieli 45 minut. Test pozwolił wyłonić 4 najlepsze osoby, które dnia 5 grudnia 2018 r. reprezentowały naszą szkołę na etapie miejskim.

Byli to:

  • Julia Dynia z klasy IVf,
  • Szymon Grochowski z klasy IVd,
  • Julia Szpot z klasy IVb,
  • Tymoteusz Kryka  z klasy IVe

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

Więcej…

 

Dzień Miasia

26.11.2018r w naszej klasie odbył się Dzień Misia. W tym dniu uczniowie mogli przynieść i przedstawić swoje ulubione misie. Naszymi gośćmi byli uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile: Julia Ziółkowska, Aleksandra Rudiak, Hanna Borowiec, Julita Stępień, Jowita Patalas.

Starsze koleżanki przedstawiły uczniom klasy 1c prezentację : „ Misie w przyrodzie”, „ Misie bajkowe”,  a także przeczytały opowiadanie Wiesławy Pyrcz „ O misiach i o niedźwiadkach”. Dzieci mogły stworzyć ilustrację do opowiadania a następnie wszystkie prace zostały nagrodzone piciem słodkiego miodku.

Bardzo dziękujemy za przygotowanie ciekawej misiowej lekcji.

 

Andrzejki w skansenie

Dnia 29 listopada 2018 roku uczniowie klas czwartych wzięli udział w festynie edukacyjnym "Andrzejki w skansenie" na terenie Muzeum Kultury Ludowej w Osieku. Dzień obfitował w atrakcje, których dostarczyła już sama podróż pociągiem, bowiem niektórzy uczniowie mieli okazję po raz pierwszy skorzystać z tego środka transportu! W pociągu relacji Piła - Osiek, pan kierownik pozwolił nam na moment przeobrazić się w konduktorów i samodzielnie skasować nasze bilety! Na miejscu każda klasa otrzymała program imprezy wraz z mapą skansenu i rozpoczęła podróż w świat obrzędów i wróżb kultywowanych w dawnych czasach na terenie Wielkopolski. Nie zabrakło wypieku pysznych katarzynek, lania wosku i ołowiu (zgodnie z wróżbą, w przyszłym roku czeka nas podróż w nieznane - czas pokaże, czy się spełni!), staropolskiego zwyczaju darcia pierza przez panny przygotowujące wiano, wyścigu ogarków zrobionych z łupinek orzecha, itp. W zabytkowych chatach mieliśmy okazję poznać przedstawicieli ciekawych zawodów: kowala, garncarza, powroźnika i pszczelarza oraz zobaczyć efekty ich pracy. Mróz szczypał nas w noski, więc z przyjemnością zebraliśmy się wokół ogniska i spałaszowaliśmy pyszne kiełbaski. Czas szybko minął, jak "z bicza trzasnął" i trzeba było ruszać w drogę powrotną do Piły. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wyprawy!

Więcej…

 

Dyskoteka andrzejkowa pod hasłem „aktywnie, zdrowo, kolorowo”

W dniach od 26 i 27 listopada 2018 r. w naszej szkole Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami i nauczycielami współorganizował dwie dyskoteki andrzejkowe. W poniedziałek odbyła się pierwsza – w budynku przy ulicy Roosevelta. Wszystkie klasy IV i V pod pilnym okiem wychowawców mogły wspólnie potańczyć na holu na drugim piętrze, a w przerwach zjeść przekąski. Oczywiście wszystkie klasy zadbały o pożywny, zdrowy poczęstunek oraz napoje. Nie zabrakło też klasowych andrzejkowych wróżb. Uczniowie bawili się przednio, a zdrowe nawyki żywieniowe zapadną im w pamięć na długo. We wtorek odbyła się druga, długo wyczekiwana dyskoteka andrzejkowa w budynku przy ulicy Bydgoskiej. Uczniowie już wcześniej przygotowali plakaty i „zachętki” (małe ulotki przypominające o działaniach Samorządu), decydując się również na zbiórkę słodyczy na rzecz Domu Pomocy Społecznej w Pile oraz dla potrzebujących dzieci. Samorząd przygotował również masę gier i wróżb, między innymi serca z imionami do przebijania i życzenia do losowania. Co więcej, przygotowana przez klasę 7a zdrowa lemoniada nauczyła uczniów, że nie tylko słodzone i gazowane napoje są pyszne. Frekwencja oraz ilość zebranych słodkości przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Dzięki tej imprezie uczniowie nie tylko mogli wspólnie się pobawić i zintegrować, ale również pomóc potrzebującym. To się nazywa połączenie przyjemnego z pożytecznym!

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego: Anna Połczyńska, Kama Frąckowska - Pilarska, Lidia Jaster

Więcej…

 

Warsztaty kulinarne "Jesień i zima na talerzu"

Dnia 26 listopada 2018 roku uczniowie klasy 4f wzięli udział w warsztatach kulinarnych "Jesień i zima na talerzu". Zajęcia poprzedziła prezentacja materiału filmowego przygotowanego w ramach akcji "Ekipa Chrumasa gotuje" przez znanego kucharza Grzegorza Łapanowskiego oraz dietetyków. Uczniowie zdobyli cenną wiedzę, jakiej obróbce należy poddać jesienne warzywa i owoce, aby nie straciły cennych witamin. Poznali również przepisy na nieskomplikowane potrawy, które będą mogli samodzielnie przygotować w domach i przynieść do szkoły w formie drugiego śniadania. A następnie, zabrali się do pracy, bo tego dnia czekała ich jeszcze dyskoteka andrzejkowa. Efektem warsztatów były pyszne sałatki z pomidorów i różnych rodzajów sera oraz koktajle, do przygotowania których uczniowie użyli maślanki, szpinaku, bananów i mrożonych owoców jagodowych. Po tak pracowicie spędzonym popołudniu, młodzi mistrzowie patelni, z równie dużym zapałem, ruszyli do tańca.

Więcej…

 

Podsumowanie Dnia Pluszaka

W dniu 22 listopada 2018 r. w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień Pluszaka. Na plakatach, gazetkach szkolnych oraz przez Ogłoszenie na edzienniku zachęcono uczniów do przyniesienia w tym dniu swojego ulubionego misia lub kudłatą zabawkę do szkoły. W budynku 2 aż pięć klas w stu procentach zaangażowało się w obchody Dnia Pluszaka. Były to klasy: 6a, 6d, 8e, IIIe oraz IIIi. W nagrodę w dniu 23 listopada (piątek) były one zwolnione z odpytywania.

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego: Anna Połczyńska, Kama Frąckowska - Pilarska, Lidia Jaster

Więcej…

 

Strona 1 z 143

Statystyka

Użytkowników : 30
Artykułów : 1795
Odsłon : 3290643

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 

BIP Szkoły

Dziennik elektroniczny

Fizyka Liga zadaniowa

Prezentacja szkoły

Szkoła Promująca Zdrowie

Blog sportowy

W zgodzie z naturą

Zbiórka surowców wtórnych

TERMINARZ

Mleko i owoce

Szkoła Odkrywców Talentów

Mali ekspresjoniści

Głos Dwójki

Pobierz ostatni
Głos Dwójki